Muzyczne eventy w EXPO Kraków

Muzyczne eventy w EXPO Kraków

W ostatnim czasie Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków jest gospodarzem naprawdę wyjątkowych wydarzeń. Na przestrzeni kilku miesięcy odbyły się tu takie eventy, jak zjazd fanów mangi i anime, międzynarodowy turniej karciany oraz największe w Polsce spotkanie miłośników i twórców tatuażu. Te przedsięwzięcia pokazują jak wielofunkcyjnym i otwartym na liczne wyzwania obiektem jest EXPO Kraków. Ostatnio, nowoczesne wnętrza tego miejsca przemieniły się w plan zdjęciowy nowego teledysku Stanisława Soyki.

Klip zrealizowano do nowego utworu Stanisława Soyki pt. "Shakespeare a cappella!", który powstał przy współpracy z chórem Cracow Singers. EXPO Kraków to wręcz idealna przestrzeń do realizacji tego typu produkcji. Hale wystawiennicze dają nieograniczoną przestrzeń do wykorzystania w trakcie nagrań, a wysokość na 8 m pozwala na odpowiednie podwieszenie sprzętu nagłośnieniowego i oświetleniowego, a także rozstawienia każdej dekoracji czy sceny. Ponadto, wnętrza maja dostęp do światła dziennego, ale mogą być też całkowicie zaciemnione. Panujące w halach warunki umożliwiają również wprowadzenie ciężkiego sprzętu, wjazdu aut itp. Z kolei mniejsze sale konferencyjne i szkoleniowe doskonale sprawdziły się jako garderoby dla uczestników nagrania.

Realizacja teledysku to nie jedyny muzyczny event, którego gospodarzem zostało EXPO Kraków. Już we wrześniu pojawi się tutaj śmietanka polskiego hip-hopu w ramach wydarzenia Kraków Hip-Hop Festiwal. Wystąpią m. in. TEDE, donGORALesko, O.S.T.R. oraz Sokół i Marysia Starosta. EXPO Kraków planuje regularnie organizować tego typu imprezy, by przekonać gości, że nie jest to tylko centrum konferencyjno-targowe, ale także świetna, nowoczesna przestrzeń, otwarta na oryginalne wydarzenia kulturalne i rozrywkowe.

INFORMACJA PRASOWA