MPI Poland Spring Meeting – podsumowanie

MPI Poland Spring Meeting – podsumowanie
22 marca 2013 roku odbyła się w Warszawie druga w tym roku konferencja MPI Poland. Pierwszy raz połączona została z Future Leaders Forum, dając możliwość bezpośrednich kontaktów między profesjonalistami branży spotkań i przyszłymi liderami - dziś studentami. W trakcie spotkania wystąpili zagraniczni i polscy mówcy. Część popołudniowa miała charakter ściśle warsztatowy.

Spring Meeting rozpoczął – to dobre pytanie, jak nazwać ten nieprawdopodobny ciąg optymizmu, wiary w siebie i otaczający świat, przecież nie wykładem ani prezentacją, choć w tle widzieliśmy slajdy z obu biegunów, Kilimandżaro i Elbrusu – bardzo osobistym przesłaniem, chyba to jest najlepsze słowo, Jasiek Mela z własnej Fundacja Meli Poza Horyzonty. Mówił o tym, że aby motywować innych, trzeba najpierw zacząć od siebie; tak jest po prostu uczciwie i efektywnie. Sala pozostała pod wrażeniem. Kolejny mówca - Miguel Neves, Knowledge and Social Media Manager, IMEX Group, starając się przybliżyć specyfikę pokolenia wchodzącego na rynek pracy w kontekście branży spotkań, w syntetyczny sposób zaprezentował ich oczekiwania, potrzebę partnerstwa, poszanowania pomysłowości i nieszablonowości działań podejmowanych w coraz bardzie cyfrowym i wirtualnym otoczeniu. Z kolei Bruce Tepper z Joselyn, Tepper & Associates Ltd. z siedzibą w legendarnym parku narodowym Yosemite, w bardzo ciekawym wystąpieniu testował polską branżę spotkań w kontekście pozafinansowych narzędzi motywacji pracowników w małych i średnich firmach. Sebastian Tondeur, CEO and Member of Executive Committee, MCI Group, zaprezentował precyzyjny i spójny system budowy właściwego zespołu, jako klucza do osiągnięcia sukcesu firm działających w branży spotkań.

Druga część spotkania miała charakter czysto warsztatowy. Niezwykle charyzmatyczna Aleksandra Rzeźniczek poprowadziła czterogodzinne warsztaty na temat "Jak być lepszym szefem?". Każdy z nas chciałby być dobrym szefem, ale jakie atrybuty dobrego szefa są najważniejsze? Charyzma, zdolności komunikacyjne, umiejętne delegowanie obowiązków czy inne? Jakie style zarządzania sprawdzają się w jakich sytuacjach? Na te i inne pytania uczestniczy warsztatów starli się znaleźć odpowiedzi podczas interaktywnego szkolenia, gdzie każdy musiał zabrać głoś i wyrazić swoje zdanie.

Patronami wiosennej konferencji MPI Poland byli Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji, Conrego, Brill AVMedia, Safran Catering, Meetings Week Poland 2013.


INFORMACJA PRASOWA