Miasto sprzedaje działki dla hoteli w Rzeszowie

Miasto sprzedaje działki dla hoteli w Rzeszowie

Nie wcześniej niż w czerwcu możemy spodziewać się licytacji atrakcyjnej działki położonej pomiędzy ulicą Krakowską i Kotuli w Rzeszowie. Teren miał zostać sprzedany w przetargu, jednak z powodu zmiany planów budowy tunelu pod ulicą Krakowską transakcję należało wstrzymać.

Atrakcyjny teren znajduje się w rejonie ulicy Krakowskiej, miasto ma w sumie 75 arów interesującego terenu. Pierwsza połowa licząca około 40 arów miała zostać wylicytowana już na początku kwietnia.

Plan budowy tunelu pod ulicą Krakowską uległ jednak zmianie ze względu na prośbę mieszkańców, co wiązało się ze znacznym zmniejszeniem terenu. W tej sytuacji można sprzedać zaledwie 35, a nie 40 arów.

Licytacja 35 arów nastąpi najprawdopodobniej w czerwcu. Druga natomiast część licząca 40 arów zostanie sprzedana nieco później. Trzeba zaznaczyć, że na terenie nie obowiązuje żaden plan zagospodarowania, ale miasto chciałoby aby nowy właściciel działki wybudował na niej hotel. Nieoficjalna informacja jest taka, że to właśnie firmy z branży hotelarskiej są najbardziej zainteresowane obiema działkami.

Źródło: hotelarz.pl