Metropol pozbywa się balkonów

Metropol pozbywa się balkonów

Właściciel hotelu Metropol skuł z budynku balkony. Swoje działanie tłumaczył względami estetycznymi. Hotel stoi u zbiegu Marszałkowskiej i Al. Jerozolimskich w Warszawie. Kilku dni temu robotnicy skończyli usuwać 128 balkonów z elewacji od strony Marszałkowskiej. Zamiast balkonów pojawią się portfenetry, a więc okna od podłogi do sufitu zabezpieczone barierkami.


Analogiczną operację w lipcu i sierpniu przejdzie elewacja od ul. Nowogrodzkiej. Nowe fasady będą ciemnobeżowe. Zobaczymy je w ostatnich dniach września.

Z powodu remontu do 16 lipca hotel jest zamknięty. Trwa też adaptacja na pokoje hotelowe powierzchni biurowej na ostatnim piętrze. Powstanie tam 20 pokoi o podwyższonym standardzie z bezprzewodowym internetem, telewizorami LCD, minibarami.Po remoncie Metropol będzie mieć 192 pokoje. Nie zmieni nazwy ani kategorii, pozostanie hotelem trzygwiazdkowym.

Hotel powstał w 1965 r. Zaprojektował go Zbigniew Stępiński. Choć jest wybitnym architektem, Metropol jest uważany za mało udany budynek. Nie jest wpisany do rejestru zabytków ani na listę dóbr współczesnych.

Źródło: e-hotelarz.pl