Mercure Posejdon Gdańsk zaprasza

Mercure Posejdon Gdańsk zaprasza

Grupa Hotelowa Orbis oficjalnie zakończyła rebranding jednego ze swoich hoteli na Wybrzeżu. Tym samym, już najbliższy weekend majowy możemy spędzić wypoczywając w Mercure Gdańsk Posejdon. Otoczony bujną zielenią, położony zaledwie 100 metrów od piaszczystej plaży w Jelitkowie, gwarantuje spokojny wypoczynek wśród natury bez potrzeby rezygnowania z atrakcji miasta.

Hotel Mercure Gdańsk Posejdon, którego rebranding został właśnie oficjalnie ukończony, usytuowany jest w rekreacyjnej dzielnicy miasta – Jelitkowie. Otoczony pięknym ogrodem znajduje się zaledwie 100 m od piaszczystej plaży, uważanej za jedną z najpiękniejszych w Zatoce Gdańskiej. Dzięki swojemu położeniu w okolicy Parku Jelitkowskiego i niespełna 4 kilometry od sopockiego molo, jest idealną bazą noclegową dla gości ceniących aktywny wypoczynek. Do ich dyspozycji jest m.in. wielokilometrowa ścieżka rowerowa ciągnąca się od Sopotu po Brzeźno. Miłośników spacerów dodatkowo zachwycą zachowane stare domy rybackie z XVIII i XIX wieku. Co więcej, Mercure Gdańsk Posejdon jest świetnie skomunikowany z centrum. Z tego powodu tłumnie odwiedzają go ci, którzy pragną spędzić wakacje nad polskim morzem jednocześnie czerpiąc z atrakcji dużego, turystycznego miasta o bogatej historii.

W Mercure Gdańsk Posejdon znajduje się 151 wolnych od dymu tytoniowego pokoi, których kolorystyka nawiązuje do ciepłych barw bursztynu czy zachodu słońca przeplatanych błękitem morza i nieba. Wśród nich osoby niepełnosprawne znajdą także te, całkowicie przystosowane do swoich potrzeb. Biorąc pod uwagę wymagania klientów biznesowych, hotel posiada sześć świetnie wyposażonych sal konferencyjnych, mogących pomieścić łącznie do 220. osób. Do dyspozycji gości jest również nowoczesne centrum fitness i wellness obejmujące m.in. kryty basen z iluminacjami świetlnymi, saunę parową i fińską, siłownię oraz pakiety usług kosmetycznych i masaży. Leniwe popołudnia i wieczory można spędzić w oryginalnej restauracji Winestone, czyli hotelowym wine barze, kosztując alkohole starannie wyselekcjonowane przez doświadczonych sommelierów, do których idealnie pasują charakterystyczne zestawy dań podawane na kamiennych deskach.

Mercure Gdańsk Posejdon to, po Mercure Gdańsk Stare Miasto i Mercure Gdynia Centrum, już trzeci hoteli tej marki na Wybrzeżu.

- Zakończony właśnie rebranding hotelu Mercure Gdańsk Posejdon nie oznacza utraty historii, wyjątkowości i sentymentalnej wartości tego miejsca. Obiekty marki Mercure są w swoim założeniu niezestandaryzowane i przyświeca im motto "W harmonii z ludźmi i miejscami". Dla gościa oznacza to, że każdy obiekt, niezależnie od lokalizacji gwarantuje świetną obsługę, ale także unikalny charakter nawiązujący do miejsca i jest związany z lokalnym kolorytem. O tym, że nie są to tylko deklaracje można przekonać się już w 23. hotelach marki Mercure w Polsce - mówi Joanna Świerkosz, Zastępca Dyrektora Sprzedaży, Dystrybucji i Marketingu w Polsce i krajach bałtyckich.

Za projekt architektury, wnętrz stref publicznych i pokoi w hotelu Mercure Gdańsk Posejdon odpowiedzialna jest Pracownia Projektowa BASS. Całkowity koszt modernizacji wyniósł prawie 7 mln zł.

INFORMACJA PRASOWA