Meetings Poland Expo - podsumowanie targów

Meetings Poland Expo - podsumowanie targów

13. edycja targów Usług dla Biznesu MEETINGS POLAND EXPO 2010 już za nami. Prawie 150 firm zaprezentowało się w Warszawskim Centrum EXPO XXI w dniach 17-18.11.2010 r.


Meetings Poland Expo to doskonała okazja do zaprezentowania swojej firmy i podzielenia się cennym doświadczeniem z uczestnikami targów. To możliwość poznania polityki centrów konferencyjnych, hoteli biznesowych, agencji eventowych, firm szkoleniowych i doradczych, organizatorów wypraw ekstremalnych i podróży motywacyjnych.

Podczas targów odbyło się kilkanaście seminariów i warsztatów, podczas których wystąpiło 45 wykładowców i panelistów z kraju i zagranicy. Wydarzenie uświetniła obecność ekspertów z branży - Jacquie Rogers, Helena Weinstein, Marek Phillips, Ian Whiteling oraz gwiazd wypraw ekstremalnych - Marek Kamiński, Mateusz Kusznierewicz, Roman Paszke.

Dużym powodzeniem podczas targów cieszyły się debaty dotyczące nowych inwestycji - stadionów i centrów kongresowych. Uczestnicy zauważyli, że branża usług dla biznesu potrzebuje dalszego politycznego wsparcia, by utrzymać dynamiczny rozwój.

Turystyka biznesowa to obecnie najszybciej rozwijający się segment turystyki. Tendencja ta obecna jest zarówno w Polsce jak i na świecie. W Polsce klienci biznesowi z zagranicy stanowią 30 proc. wszystkich przyjezdnych. Targi relacjonowali dziennikarze z Wielkiej Brytanii i Niemiec, którzy zauważyli znaczny wzrost zainteresowania polskim rynkiem wśród partnerów biznesowych z zagranicy, wynikający m.in. z rozwoju branży konferencyjno-eventowej w Polsce.