MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel nagrodzony Medalem Europejskim Business Centre Club za projekt Forum Humanum Mazurkas.

MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel nagrodzony Medalem Europejskim Business Centre Club za projekt Forum Humanum Mazurkas.

W gronie laureatów XXVIII edycji Medalu Europejskiego, organizowanego przez Business Centre Club oraz Europejski Komitet Ekonomiczno – Społeczny w Brukseli po raz kolejny znalazł się MCC Mazurkas. Nagrodzono 123 firmy, tym razem Mazurkas wyróżniono za projekt kulturalny FORUM HUMANUM MAZURKAS.

„To dla nas bardzo ważna nagroda. Cieszymy się, że organizatorzy konkursu docenili nasz autorski projekt kulturalno – artystyczny, który realizujemy od 5 lat – podkreśla Michał Kozak, Dyrektor Generalny MCC Mazurkas. W ramach Forum Humanum Mazurkas zorganizowaliśmy ponad 50 różnych koncertów, benefisów i spotkań z artystami. Każdej edycji towarzyszą dodatkowo wernisaże i wystawy malarskie, które z kolei są dostępne dla gości konferencyjnych i hotelowych w ramach otwartej galerii sztuki. Mecenat sztuki czyni z nas obiekt wyjątkowy, o niepowtarzalnym charakterze, nie tylko w Warszawie i okolicy, ale i całej Polsce - dodaje Michał Kozak.
           
Gala wręczenia Medali Europejskich odbyła się  7 czerwca w Salach Redutowych Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie. Nagrodę w imieniu MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel z rąk gen. Leona Komornickiego, członka Rady Organizatorów BCC odebrał Dyrektor Generalny, Michał Kozak.

Forum Humanum Mazurkas jest inicjatywą obywatelską w dziedzinie kultury, zainaugurowaną  w 2012 roku. Od tego czasu w centrum konferencyjnym MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel kilka razy w roku odbywają się spotkania prezentujące muzycznych wirtuozów, orkiestry symfoniczne, małe zespoły oraz uznanych malarzy i rzeźbiarzy. Do tej pory odbyło się XXVII edycji tego cyklu, a wśród gości znaleźli się m.in.: Maestro Krzysztof Penderecki z Orkiestrą Sinfonia Iuventus, Daniel Olbrychski, Bernard Ładysz, Artyści Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu, Marek Majewski, Maestro Paulos Raptis oraz  znakomitej sławy dyrygent Szymon Kawalla. Projekt realizowany jest w całości „pro publico bono”.

INFORMACJA PRASOWA

Zdjęcie: źródło MCC Mazurkas