Majka Jeżowska zaśpiewa na Targach LATO 2011

Majka Jeżowska zaśpiewa na Targach LATO 2011
Koncert Majki Jeżowskiej, występy zespołów muzycznych i tanecznych, pokazy magii oraz wiele innych atrakcji odbędzie się na specjalnie przygotowanej scenie podczas XVI Targów Turystyki i Wypoczynku LATO 2011. Wystąpią na niej również m.in. zespół dziecięcy Gawęda oraz tancerze z Egurrola Dance Studio. Nie zabraknie pokazów baletowych i akrobatycznych, tańca nowoczesnego, hip-hopu oraz konkursów z nagrodami. Tym sposobem miłośnicy podróży w każdym wieku będą mogli bawić się wspólnie podczas trzydniowego festynu turystycznego. Targi LATO 2011 odbędą się w dniach 1-3 kwietnia w Centrum MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

- Targi LATO w tym roku zapowiadają się wyjątkowo ciekawie. Zdecydowaliśmy się powrócić do formuły festynu turystycznego, więc dla zwiedzających z pewnością nie zabraknie różnorodnych atrakcji podczas trzech dni imprezy. Na scenie odbędą się występy muzyczno-taneczne, zabawy i pokazy. Szczególnym wydarzeniem dla najmłodszych będzie koncert popularnej gwiazdy piosenki dziecięcej Majki Jeżowskiej. Zaprezentuje się wiele formacji tanecznych, dzięki którym zwiedzający obejrzą pokazy różnych stylów tańca w tym baletu, hip-hopu czy tańca nowoczesnego. Liczymy, że wszystkie te atrakcje sprawią, że pierwszy weekend kwietnia będzie dla miłośników podróży bez względu na ich wiek nie lada gratką i udzieli się im piknikowa, wiosenna atmosfera targów. Tym bardziej, że na stoiskach będą mogli już przebierać w najnowszych ofertach wiosenno-letnich wyjazdów - mówi Urszula Potęga, prezes MT Targi, organizatora Targów LATO.

Koncerty na scenie

Podczas Targów LATO swoje najsłynniejsze przeboje zaśpiewa Majka Jeżowska. Występ artystki odbędzie się 3 kwietnia o godz. 13.00 i potrwa ok. 70 min. Dziecięcych hitów będzie można posłuchać również w wykonaniu znanego zespołu artystycznego „Gawęda”. Ponadto, na targach wystąpi trzech laureatów XV Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Rozśpiewany Wawer”. Natomiast dzięki Dariuszowi Dąbrowskiemu, muzykowi z Kołobrzegu, zwiedzający będą mieć okazję zapoznania się z piosenkami popularnymi na wybrzeżu.

Taneczne widowiska sceniczne

Na scenie targowej odbywać się będą różnorodne pokazy taneczne. Zespół „Afera” wystąpi dwukrotnie prezentując połączenie tańca nowoczesnego z elementami akrobatyki. Ponadto oryginalne kompozycje taneczne oparte na nowoczesnych rytmach przedstawi grupa „Incognito”. Pokazy tańca nowoczesnego zaprezentują zespoły z Egurrola Dance Studio - Ragga Girls i Diss Group oraz grupa „Skul”. Poza tym, hip-hopowy układ taneczny przedstawi młodzież z formacji „Hip Hop Akademia”, a tancerze z dziecięcego zespołu „Pikuliny” wystąpią w balecie.

Pokazy, gawędy i konkursy

Oprócz występów muzyczno-tanecznych na scenie targowej odbędą się pokazy kulinarne Mistrza Kuchni Roberta Sowy, który zaprezentuje swój „Jadłospis na lato”. Ponadto, iluzjoniści z Klaun Polska zaprezentują pokazy mini magii. Zwiedzający będą mogli posłuchać opowieści podróżnika Jarosława Fischbacha nt. wyprawy śladami Polaków przez Amerykę Południową. Przebrani w dawne stroje wojów przedstawiciele firmy Amber będą snuli gawędy i przypominali legendy o dawnym szlaku bursztynowym. Poza tym, na scenie odbędą się liczne zabawy i konkursy organizowane w ramach imprezy „Kacper – dziecko bezpieczne na drodze” przygotowanej przez Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego z Łodzi. W programie przewidziano m.in. slalom sprawnościowy, wierszyki, konkursy, malowanie znaków drogowych i układanie zebry oraz występy amatorskich zespołów dziecięcych. Tym sposobem poprzez wspólną zabawę dzieci i dorosłych promowane będzie bezpieczne poruszanie się na drodze. Ostatniego dnia targów na scenie ogłoszone zostaną wyniki konkursów „Weekend dla mieszczucha” oraz „Hit Lata” na najlepszą ofertę targową.

Więcej atrakcji na Targach LATO

W specjalnej strefie „Atrakcje dla przedszkolaka i starszego dzieciaka” dzieci i młodzież przez trzy dni targów będą korzystać m.in. z trampolin, zjeżdżalni, torów gokartowych czy toru przeszkód. Miłośnicy sportów ekstremalnych będą mogli posurfować na symulatorze snowboardu i surfingu, czy wspiąć się na 12-metrową ściankę wspinaczkową. Przygotowane zostaną też liczne gry i zabawy rekreacyjno-sportowe. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w miniolimpiadzie sportowej lub zabawach takich jak celne woreczki, skaczące piłki i murek-równoważnia. Natomiast w ramach warsztatów dla dzieci i młodzieży będzie można uczestniczyć w fotosesji czy zajęciach manualnych. Ponadto, w strefie atrakcji na stoisku food-design odbędą się pokazy i prezentacje w ramach projektu kulinarnego, którego celem jest estetyczna i ideologiczna zmiana podejścia do jedzenia. Z kolei narodowe potrawy i smaki z dzieciństwa będzie prezentować bar restauracyjny Karmnik, oferujący jednocześnie kuchnię dostosowaną do miejskiego stylu życia. W ramach targowych atrakcji będzie można zapoznać się też z inicjatywami promowanymi przez koalicję na rzecz rozwoju kultury, sztuki i rzemiosła na warszawskiej Starówce.

Oferta wyjazdów turystycznych

Targi LATO oprócz wielu możliwości zabawy weekendowej z rodziną stwarzają jednocześnie możliwość zapoznania się z najbardziej aktualną ofertą turystyczną na nadchodzący sezon wiosenno-letni. Zwiedzający będą mogli nabyć na stoiskach wczasy, wycieczki, kolonie, zielone szkoły, obozy językowe, wyjazdy szkoleniowe, integracyjne, pielgrzymki, pobyty w ośrodkach wypoczynkowych, SPA, hotelach i sanatoriach, często w specjalnych promocyjnych cenach przygotowanych właśnie na Targi LATO. Podczas tegorocznej edycji targów promowany będzie aktywny wypoczynek nad wodą. Do takiej formy spędzenia czasu namawiać będzie m.in. Paweł Pochwała, znany dziennikarz i prezenter porannego programu „Kawa czy herbata?”, a zarazem doświadczony żeglarz.

Więcej informacji o Targach LATO 2011 można znaleźć na stronie internetowej targów www.targilato.pl.

INFORMACJA PRASOWA