Lucky Hotels zburzony!

Lucky Hotels zburzony!

Budynki stojące do niedawna u zbiegu al. Niepodległości i ulicy Haffnera w Sopocie - Lucky Hotels, zrównano z ziemią. Obecnie trwa wywożenie gruzu i sprzątanie terenu. Wszystko po to, gdyż prawdopodobnie za dwa - trzy lata stanie tam nowoczesny kompleks turystyczno - rekreacyjny o zdecydowanie wyższym standardzie, niż ten prezentowany przez pawilony wybudowane przed kilkudziesięciu laty.

Właścicielem terenu przy ul. Haffnera jest firma Polnord i to ona postanowiła zmienić to miejsce.Pomiędzy ul. Haffnera a al. Niepodległości stanąć ma co najmniej sześć budynków. Między kilkoma z nich będą łączniki. Tuż obok znajduje się Park Grodowy, o którego zachowanie nienaruszonego charakteru od dłuższego czasu walczą mieszkańcy. Nowe budynki będą miały kształt nerek.

Głębią zostaną skierowane do wewnątrz, a ich dłuższe, zewnętrzne części będzie można oglądać od strony ulicy. Dokładne wysokości obiektów nie są jeszcze znane. Wiadomo jednak, że deweloper planuje wybudować dwie dominanty o wysokości mniej więcej 20 metrów każda. Jedna stanęłaby przy al. Niepodległości, druga przy ul. Haffnera w Sopocie. Wszystkie te plany są jednak w fazie ustaleń projektowych koncepcji. Jeśli zaakceptuje je sopocki magistrat, deweloper przystąpi do sporządzania projektów budowlanych i wystąpi o pozwolenie na budowę. Dotychczas tego nie zrobił, co potwierdzają sopoccy urzędnicy.

Źródło: e-hotelarz.pl