Louvre Hotels Group ogłasza powołanie Federica J. Gonzáleza na nowego CEO firmy po odejściu Pierre’a-Frédérica Roulota.

Louvre Hotels Group ogłasza powołanie Federica J. Gonzáleza na nowego CEO firmy po odejściu Pierre’a-Frédérica Roulota.

Federico J. González - wiceprezes wykonawczy  Radisson Hotel Group  nowym CEO Louvre Hotels Group. Grupa pragnie wyrazić wdzięczność Pierre'owi-Frédéricowi Roulotowi za kluczową rolę, jaką odegrał w rozwoju firmy. Ta naturalna zmiana CEO jest kontynuacją globalnej strategii grupy. Dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu w branży hotelarskiej Federico J. González będzie w stanie przekuć pracę zespołów Louvre Hotels Group z ostatnich lat na dynamiczny wzrost firmy i skutecznie przygotować ją do wykorzystania licznych możliwości rynkowych.

Federico J. González jest CEO Louvre Hotels Group z siedzibą w Paryżu we Francji. Jest również wiceprezesem wykonawczym Radisson Hotel Group. González posiada bogate doświadczenie na kierowniczych stanowiskach na całym świecie w sektorach hotelarskim, wypoczynkowym i produktów szybkozbywalnych. Przed dołączeniem do Radisson Hotel Group jako CEO w 2017 roku, pełnił funkcję dyrektora generalnego NH Hotel Group, gdzie przewodził znaczącym zmianom w firmie. Wcześniej González był zastępcą dyrektora generalnego Disneyland Paris i przez 16 lat zajmował wysokie stanowiska kierownicze w Procter & Gamble w Brukseli, Madrycie i Sztokholmie, zanim w 2000 roku został dyrektorem generalnym firmy na Portugalię.

Federico J. González, nowy CEO Louvre Hotels Group, powiedział: „Cieszę się, że wyruszam w tę podróż ze wszystkimi zespołami Louvre Hotels Group, z którymi bez wątpienia będziemy nadal rozwijać firmę. Louvre Hotels Group jest w pełni zaangażowana w budowanie przyszłości branży hotelarskiej i zapewnianie gościom niezapomnianych wrażeń dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, zrównoważonym praktykom i operacyjnej doskonałości”. 

González, znany marketer i inicjator zmian, jest autorem trzech książek: "Życie i praca za granicą", "Jak żyć i pracować z Portugalczykami" oraz "Jak odnieść sukces w prowadzeniu biznesu po szwedzku". Jako światowy lider, González ma misję motywowania dużych organizacji, by były bardziej ambitne i rentowne, a także szanowanie różnorodności ludzi pod względem myśli, kultury, płci, doświadczenia i przekonań.

González ukończył studia z ekonomii na Uniwersytecie Complutense w Madrycie i magisterium z handlu międzynarodowego i finansów w École Supérieure de Commerce w Paryżu. Zna biegle angielski, hiszpański, portugalski i francuski. W styczniu 2021 roku został niezależnym członkiem zarządu Sodexo.

INFORMACJA PRASOWA