Łódzki DoubleTree kończy 10 lat, Klub Wytwórnia świętuje 15-lecie działalności

Łódzki DoubleTree kończy 10 lat, Klub Wytwórnia świętuje 15-lecie działalności
Dokładnie 18 lipca 2013 DoubleTree by Hilton Łódź przywitał swoich pierwszych Gości. To jeden z najpopularniejszych obiektów tego typu w mieście. Od początku istnienia nocowało w nim ponad 500 tys. osób, odbyło się ponad 5 tys. wydarzeń, w których udział wzięło blisko milion uczestników.

- Hotel to nie tylko liczby i pokoje. To przede wszystkim ludzie - zarówno wspaniali goście, którzy nam zaufali, jak i inspirujący i energiczny personel, który o nich dba. To do nich kierujemy największe podziękowania za te dziesięć lat. - mówił Dominik Chrapek, dyrektor generalny hotelu.

Hotel i Klub muzyczny pod jednym dachem

Pierwszy hotel marki DoubleTree by Hilton w Polsce otworzył się 10 lat temu w Łodzi. Przez dekadę działalności stał się jednym z najciekawszych obiektów konferencyjnych w kraju. Niezwykle plastyczne hale po dawnej łódzkiej Wytwórni Filmów Fabularnych dają organizatorom eventów niemal nieograniczone możliwości aranżacji. Odbywały się w nich już wielkie konferencje, targi a nawet gale sportowe. Hale współdzielone są z Klubem Wytwórnia, który od 15 lat jest kultowym miejscem na łódzkim rynku muzycznym. Zaskarbił sobie serca gości setkami koncertów najlepszych polskich i zagranicznych artystów. Klimatyczna oprawa wizualna i odziedziczona po WFF doskonała akustyka to atuty, dzięki którym każdy koncert to wyjątkowe doświadczenie audiowizualne.

Jak szacuje klub, przez 15 lat przy Łąkowej 29 odbyło się około 1400 koncertów, podczas których bawiło się milion osób. To niesamowity wynik, pomimo przerwy spowodowanej ograniczeniami związanymi z pandemią. Od początku istnienia klubu na jego scenach grali tacy wykonawcy jak: Chris Botti, Orkiestra Glenna Millera, Ray Wilson, Nick Mason, Marillion, Nazareth, Skunk Anansie, Sully Erna, Gregory Porter, Nigel Kennedy, Manhattan Transfer, Basia Trzetrzelewska, Al Foster, Tommy Emmanuel, Al di Meola, Miri Ben – Ari, Richard Bona, Seweryn Krajewski, Sinfonia Varsovia, Kayah i Bregović, TSA, Nosowska, Hey, Kult, Organek, Kortez, Dawid Podsiadło, Ania Dąbrowska, Anna Maria Jopek, Andrzej Piaseczny czy Perfect.

Oba obiekty są ze sobą połączone, dzięki czemu z pokoju hotelowego na koncert można przejść w mgnieniu oka. Również dzięki temu jest to jedno z ulubionych miejsc koncertowej publiczności, artystów a także agencji eventowych. Połączenie funkcjonuje jednak nie tylko w przestrzeni, ale także w codziennej współpracy i wspólnym świętowaniu urodzin

Wyjątkowa celebracja

Swoje 10-lecie hotel świętował z sąsiadującym klubem Wytwórnia, który również w 2023 obchodzi swój jubileusz 15-lecia. Z tej okazji odbył się koncert w wykonaniu Stokłosa Collective Orchestra zatytułowany „Ziemia Obiecana – Muzyczna Historia Filmowej Łodzi”, koncert-pomnik muzyki filmowej pochodzącej z dzieł dawnej Wytwórni Filmów Fabularnych, oddający hołd produkcjom, które wyszły spod adresu Łąkowa 29. Za specjalne aranżacje utworów na tę okazję zadbał człowiek-instytucja polskiej muzyki, czyli Jan Stokłosa, a na deskach Wytwórni pojawili się artyści: Zbigniew Zamachowski, Jan Emil Młynarski, Julia Pietrucha, Natalia Grosiak i Łukasz Lach. O oprawę wizualną zadbał utalentowany Mateusz Znaniecki.

Wydarzenie inauguruje również nowy, coroczny festiwal muzyczny People in Tune, którego kolejne edycje uświetnią różne gatunki muzyczne.

"Festiwal będzie propagować wartości kulturowe i artystyczne. Dzięki różnorodności chcemy trafić do szerokiego grona odbiorców i połączyć miłośników wielu nurtów muzycznych. To będzie nasz cel na kolejne edycje People in Tune, aby łączyć ludzi ponad podziałami" – powiedziała Mariola Wojtysiak, prezes klubu Wytwórnia.

W planie pierwszej edycji festiwalu znalazły się również warsztaty muzyczne dla dzieci oraz projekcja koncertu z otwarcia hotelu: "Four Colors of Łódź" Zbigniewa Preisnera, a przez całe wakacje we foyer sali kinowej hotelu można było obejrzeć wystawę oryginalnych plakatów kinowych z filmów "Ziemia obiecana" oraz "Zakazane piosenki".