Letnie spotkanie Oddziału Europy Centralnej ICCA już za dwa miesiące.

Letnie spotkanie Oddziału Europy Centralnej ICCA już za dwa miesiące.
Już za dwa miesiące, w dniach 22-24 sierpnia odbędzie się letnie spotkanie Oddziału Europy Centralnej International Congress&Convention Association (ICCA). Konferencja odbędzie się w St. Petersburgu i będą w niej brali przedstawiciele należących do oddziału ponad 150 firm, m.in. z Polski, Rosji, Ukrainy, Litwy, Łotwy, Estonii, Czech, Węgier, Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Słowacji, Słowenii, Bułgarii, czy Serbii.

Przebieg spotkania będzie miał charakter edukacyjny, a jego elementarnym celem będzie przyjrzenie się i lepsze poznanie specyfiki rynku przemysłu spotkań biznesowych w Rosji – zagadnienia mało jeszcze zbadanego. Uczestnicy konferencji będą mogli wymienić się swoim wieloletnim doświadczeniem związanym z organizacją spotkań o szeroko pojętej naturze biznesowej i szkoleniowej.


Program spotkania obejmuje także wykłady i odczyty, na tematy takie jak na przykład:

- "Rola Muzeów i innych obiektów kulturalnych w przemyśle spotkań",

- "Doświadczenia i konkretne sposoby jak zdobywać sponsorów",

- "Jak spotkanie mogą być bardziej skuteczne",

- "Techniki zapewnia bezpieczeństwo podczas konferencji i doświadczenie w pracy z organami bezpieczeństwa",

- „Rynek rosyjski z europejskiego punktu widzenia”,

- „Zapewnianie bezpieczeństwa podczas konferencji. Studium przypadku na przykładzie SPIEF (St. Petersburg International Economic Forum)”.


- Jestem przekonana, że bogaty, przemyślany program edukacyjny, który przygotowaliśmy zachęci członków Oddziału Europy Centralnej ICCA do wzięcia udziału w spotkaniu. To znakomita okazja, aby porozmawiać, wymienić się doświadczeniami oraz zaplanować wspólne działania w przyszłości. Dla tych, którzy nie mieli jeszcze okazji być w St. Petersburgu, czy w ogóle Rosji będzie to możliwość zapoznania z tamtejszym rynkiem turystyki biznesowej" - mówi Anna Górska, Prezes Gdańskiej Organizacji Turystycznej/Gdańsk Convention Bureau (GCB) i Przewodnicząca Oddziału ICCA Europy Centralnej.

Ponadto, organizatorzy wydarzenia zaplanowali dla uczestników spotkania dodatkowe atrakcje, obejmujące m. in kursy statkiem po rzekach St. Petersburga, wizytę w Twierdzy Piotra i Pawła oraz zwiedzanie Carskiego Sioła – VIII-wiecznego kompleksu pałacowo-parkowego położonego w mieście Puszkin.

 O GDANSK CONVENTION BUREAU:
Gdańsk Convention Bureau (GCB) zostało powołane w 2005 roku jako miejskie biuro kongresów.  Jest częścią Gdańskiej Organizacji Turystycznej, stowarzyszenia, które zrzesza ponad 110 członków. Miasto Gdańsk jest strategicznym Partnerem. Na mocy porozumienia z Polską Regionalną Organizacją Turystyczną (PROT) GCB jest odpowiedzialne za promocję turystyki biznesowej. Od 2007 GCB jest pełnoprawnym członkiem ICCA - największego stowarzyszenia w branży. Głównym zadaniem Gdańsk Convention Bureau jest promocja Gdańska i Regionu, jako destynacji konferencyjnej oraz pomoc organizatorom podczas planowania wydarzeń biznesowych w naszym regionie.


INFORMACJA PRASOWA