Letia Business Center świętuje pierwsze urodziny

Letia Business Center świętuje pierwsze urodziny
11 tysięcy gości i pół tysiąca zorganizowanych wydarzeń. Legnicki obiekt konferencyjny Letia Business Center podsumowuje pierwszy rok działalności.

Jak dotąd jedyny w Legnicy biurowiec w klasie A, już w pierwszym roku od otwarcia ma za sobą same sukcesy. W zeszłym toku gościł wiele prestiżowych wydarzeń, konferencji i szkoleń. Zaraz po inauguracji obiektu, w kompleksie odbyły się Targi Pracy i Informacji o Mobilności. W kwietniu Centrum był patronem wystawy Dolnośląskiej Sieci Wzornictwa Przemysłowego. Latem razem z Agencją Mienia Wojskowego przeprowadzono spotkanie pt. „Legnica – dobre miejsce i dobry czas na inwestycje”. Ponadto Letia Business Center zostało gospodarzem 20-lecia partnerstwa miast Legnicy i Wuppertalu. Rok 2013 w kompleksie zakończyła XII Wigilia Narodów.

Przyszły rok zapowiada się równie obiecująco. Spółka wzięła sobie za cel rozszerzenie oferty studiów i kursów w Legnicy. Współpraca z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza zaowocowała już nową ofertą edukacyjną. Kierunek Zarządzanie Projektami wg. Metodyki TenStep TM to dopiero początek. Oprócz wydarzeń biznesowo – szkoleniowych pracujemy także nad stworzeniem ciekawej oferty kulturalnej – zapowiada Magdalena Monteiro, Menadżer ds. Marketingu i Rozwoju z KGHM Letia Legnicki Park Technologiczny S.A.

Letia Business Center oferuje klientom funkcjonalną przestrzeń o powierzchni aż 8 000 m2. Nowatorskie rozwiązania i ciekawa aranżacja obiektu czynią Centrum jednym z najbardziej prestiżowych miejsc biznesowych na Dolnym Śląsku. Sale konferencyjne w Letia Business Centre wyposażono w klimatyzację, pełny dostęp do Internetu, telefon i funkcjonalne zaplecze. System inteligentnego sterowania multimediami pozwala sprawnie i profesjonalnie poprowadzić każde spotkanie. Naszym celem jest kreacja innowacyjnej i konkurencyjnej gospodarki regionu – mówi Marek Turek, prezes Legnickiego Parku Technologicznego. Zgodnie z tą deklaracją w kompleksie stworzono jedno z pierwszych w Regionie, Wirtualne Biuro z pracownią drukowania przestrzennego rapid prototyping.

W zeszłym roku Letia Business Centre otrzymało nagrodę Grand Prix w X edycji konkursu Dolnośląska Budowa roku 2012. Wartość projektu wyniosła 36 mln zł, z czego 11 mln pozyskano z funduszy unijnych.

INFORMACJA PRASOWA