Kwiecień Miesiącem Świadomości o Ochronie Środowiska Naturalnego w hotelach sieci Marriott

Kwiecień Miesiącem Świadomości o Ochronie Środowiska Naturalnego w hotelach sieci Marriott
26 marca 2011 roku na jedna godzinę zgasły światła w hotelu Courtyard by Marriott Warsaw Airport w ramach akcji Godzina dla Ziemi. W tym miesiącu hotel przystąpił do kolejnej akcji, także związanej z ochroną środowiska naturalnego.

Każdego roku kwiecień jest ogłaszany miesiącem Environmental Awareness Month dla pracowników hoteli Marriott na całym świecie. Celem akcji jest podkreślenie odpowiedzialności korporacji za ochronę środowiska, edukacja i uświadomienie o zagrożeniach ekologicznych. Hotel Courtyard by Marriott Warsaw Airport postanowił zadbać o swój mikro-świat i w piątek 15 kwietnia liczna grupa pracowników, od dyrekcji po praktykantów, wyposażona w grabie i worki do segregacji śmieci, wyruszyła do sprzątania terenu wokół hotelu i lotniska. Strategicznym kierunkiem wiosennych porządków był lasek sosnowo–brzozowy z niewielkim oczkiem wodnym pośrodku. Jest to zielony skwer z tyłu hotelu, przy drodze dojazdowej do lotniska, z pięknymi starymi drzewami i krzewami. Szlak sprzątania wiódł także przez teren parkingu i otoczenia hotelu do wejścia głównego, gdzie posadzono bratki w donicach.

Po zebraniu przez ekipę sprzątającą kilku worków śmieci, teren wokół hotelu od razu stał się bardziej „zielony”. Pozostali pracownicy obsługujący bezpośrednio gości hotelowych przez cały dzień ubrani byli w koszulki z logo ONZ promującym „Międzynarodowy rok lasów 2011”. Opowiadali oni Gościom hotelu o pozostałych, licznych działaniach sieci Marriott na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

Hotel Courtyard by Marriott Warsaw Airport również na co dzień promuje wśród swoich klientów pakiet Zielonych Konferencji, w tym także zdrowe Zielone Menu.

INFORMACJA PRASOWA