Kraków bezpieczną destynacją! Branża MICE gotowa na nowe eventy

Kraków bezpieczną destynacją!  Branża MICE gotowa na nowe eventy

Kraków otwiera swoje drzwi dla turystów. Jak wyglądają przygotowania branży, jakie stoją przed nią wyzwania? Na te pytanie odpowiedzą goście webinaru „Kraków jest gotowy. Branża MICE otwiera sezon turystyczny 2022” przygotowanego przez KBF i spółkę Kraków5020. Wydarzenie odbędzie się już w najbliższy poniedziałek – 11.04 o godz. 14.30 w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Branża hotelarska bije na alarm – w trosce o swoje bezpieczeństwo coraz więcej turystów odwołuje swój przyjazd do Krakowa. Następna może być branża biznesowa – obawy mogą mieć również organizatorzy eventów. Dlatego już teraz branża MICE zrzeszona w projekcie KRAKÓW NETWORK mówi jednym głosem, że jest gotowa na nowy sezon turystyczny.  Dziś - w Światowy Dzień Przemysłu Spotkań ogłasza webinar, w którym wezmą udział: Małgorzata Przygórska-Skowron (Kraków Convention Bureau), Ewa Woch (Targi w Krakowie sp. z o.o., operator EXPO Kraków), dr Bartłomiej Walas (Dziekan Wydziału Turystyki i Rekreacji WSTiE), Grzegorz Soszyński (Małopolska Organizacja Turystyczna), Paweł Galiak (Kraków Airport im. Jana Pawła II), Paweł Mroziak (Sheraton Grand Krakow) oraz Paula Fanderowska (Kraków5020). Spotkanie poprowadzi Magdalena Kondas (MeetingPlanner.pl).

– Chcemy porozmawiać o tym, z jakimi trudnościami mierzy się dzisiaj branża. Jak Kraków jest odbierany przez naszych zagranicznych partnerów? Wiemy, że wciąż pojawiają się obawy związane z dużą liczbą Ukraińców w Krakowie, dlatego musimy raz jeszcze wyraźnie powiedzieć, że to już nie są uchodźcy, ale nowi mieszkańcy Krakowa – mówi Izabela Błaszczyk, prezeska spółki Kraków5020 organizującej spotkanie. Miasto jest bezpieczne. Powoli pojawiają się pierwsi turyści.

– Warto podkreślić, że wszystkie atrakcje turystyczne działają zgodnie z planem i są dostępne dla wszystkich. Na sezon letni przygotowują się festiwale i inni organizatorzy wydarzeń. Kraków jest gotowy – zapewnia Paula Fanderowska, wiceprezes spółki Kraków5020, liderka KRAKÓW NETWORK.

Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek 11.04 w foyer na II piętrze w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Będzie dostępne również online na profilach na Facebooku ICE Kraków i KRAKÓW NETWORK.

INFORMACJA PRASOWA