Konkursowe Targi Lato 2016

Konkursowe Targi Lato 2016
Wielkimi krokami zbliża się 21. edycja Targów Turystki i Wypoczynku Lato 2016, która w dniach 22-23 kwietnia br. zagości w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie. Wydarzenie jest niepowtarzalną okazją, by powalczyć o nagrody i wyróżnienia, które przyznawane będą zarówno przez branżowe gremia, jak i odwiedzających. Organizator Targów Lato, firma MT Targi Polska zachęca do wzięcia udziału w konkursach, które są szansą na dodatkową formę promocji.

To już kolejny raz, kiedy warszawiacy i mieszkańcy Mazowsza będą mogli spędzić jeden z kwietniowych weekendów na wielkim turystycznym kiermaszu. Targi Lato to miejsce, w którym bez problemu odnajdą się wszyscy miłośnicy podróży. Na przybyłych gości czekać będą wystawcy reprezentujący m.in. miasta, regiony, hotele, szlaki, biura podróży czy atrakcje turystyczne z Polski i zagranicy. Zarówno rodziny z dziećmi, jak i podróżujący samodzielnie i grupowo znajdą tutaj odpowiednie dla siebie propozycje. Wystawcy swoją ofertą będą starali się przyciągnąć uwagę klientów, a pomocne w tym będą konkursy, która są jednocześnie szansą na wyróżnienie najlepszych ofert.

Blask Kryształowego Słońca

Standardowym konkursem targów jest "Kryształowe Słońce", w którym wybierane są najbardziej profesjonalne stoiska. Spośród wszystkich wystawców jury na podstawie ogólnego wrażenia, oryginalności zabudowy, estetyki, porządku oraz profesjonalizmu w obsłudze klienta wyłoni zwycięzców w kategorii "Polska" oraz "Zagranica".

Weekend marzeń

Konkurs "Weekend dla Mieszczucha" organizowany jest przez firmę MT Targi Polska oraz Polską Izbę Turystki. Udział w nim mogą wziąć biura podróży, samorządy gospodarcze i organizacje turystyczne, które przedstawią propozycję minimum 3-dniowego pobytu w Polsce. Komisja konkursowa oceni nadesłane projekty pod kątem m. in. dostępnych atrakcji turystycznych dla klientów w różnym wieku. Na zwycięzcę czeka nagroda w postaci 4 mkw. stoiska na Targach Lato 2017 oraz dyplom Polskiej Izby Turystyki.

Piękno Polski

O najlepszą ofertę ekspozycyjną polskiego regionu można powalczyć w konkursie organizowanym przez Polską Organizację Turystyczną oraz MT Targi Polska. Jury, w skład którego wejdą również przedstawiciele Departamentu Turystki Ministerstwa Sportu i Turystki, oceni ekspozycję targową oraz prezentowaną ofertę. Przy wyborze laureata istotną rolę odgrywać będzie sposób dotarcia do klientów i atrakcyjność propozycji oraz oryginalność zabudowy stoiska, jego estetyka i profesjonalizm obsługi. Dla zwycięzców przewidziano nagrody w postaci pokrycia kosztów powierzchni wystawienniczej w kolejnej edycji Targów Lato.

Głos publiczności

Jak co roku nie zabraknie również konkursu "Hit Lata", w którym to przybyli goście wybierają najlepszą ofertę targową oraz konkursu na hasło promujące Targi Lato. O ile w tym pierwszym wystawcy walczą o pamiątkową statuetkę, tak w drugiej konkursowicze rywalizują o pobyt - niespodziankę na dwóch osób.

INFORMACJA PRASOWA