Konferencja Spotlight on Poland 2023 w Krakowie już za miesiąc

Konferencja Spotlight on Poland 2023 w Krakowie już za miesiąc

Druga edycja międzynarodowego wydarzenia Spotlight on Poland, pod hasłem "Let’s gather experience, challenge, and develop together", już za miesiąc rozpocznie się na terenie Małopolski i Śląska. Organizowane przez Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce (SKKP) oraz Polską Organizację Turystyczną Poland Convention Bureau, wydarzenie ma na celu promocję polskich regionów oraz aktywizację środowisk turystycznych.

Spotlight on Poland to cykliczny projekt, który zyskał popularność po pierwszej udanej edycji w Łodzi i Warszawie. W roku 2022 wzięło w niej udział 50 osób, w tym 15 hosted buyers z Europy i Ameryki Północnej.

Kolejna odsłona Spotlight on Poland odbędzie się w terminie 4-8 października. Tym razem do Polski zostaje zaproszona grupa zagranicznych uczestników.

"Druga edycja projektu Spotlight on Poland ponownie stwarza możliwość zaprezentowania walorów turystycznych regionów oraz aktywizację środowisk turystycznych. W tegorocznej edycji, której motto brzmi: „Doświadczajmy, stawiajmy wyzwania i rozwijajmy się razem”, stawiamy sobie za cel, by zaproszeni zagraniczni uczestnicy oraz polscy przedstawiciele sektora turystyki oraz przemysłu spotkań wspólnie doświadczali i inspirowali się do rozwoju oraz podnoszenia atrakcyjności ofert turystycznych kraju", powiedziała Paula Fanderowska, Prezeska Zarządu SKKP.

Cele jakie przed sobą stawiają organizatorzy obejmują wspieranie rozwoju turystyki w Polsce poprzez identyfikację najlepszych praktyk i pomysłów dla rozwoju sektora, ustanowienie dialogu między przedstawicielami sektora turystyki z Polski i zagranicy w celu identyfikacji i rozwiązania problemów występujących na rynku turystycznym oraz nawiązania partnerstw. To również promocja Polski jako atrakcyjnego celu turystycznego i zwiększenie liczby turystów odwiedzających Polskę.

"Projekt jest kierowany do przedsiębiorców reprezentujących sektor turystyczny, hosted buyers, touroperatorów, PCO, agencji incentive travel, organizatorów wydarzeń i eventów, przedstawicieli obiektów konferencyjnych, targowych i eventowych. Tym razem zapraszamy hosted buyers i branżę do Krakowa, do regionu Małopolski oraz na Śląsk. Projekt realizowany jest dzięki współpracy z Polską Organizacją Turystyczną oraz przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Jego realizację wspiera liczne grono Partnerów", dodała Anna Jędrocha, Wiceprezes SKKP.

Program wydarzenia Spotlight on Poland 2023:

Konferencja w Krakowie 5 października:

Spotlight on Poland to międzynarodowa konferencja dla turystyki przyjazdowej i biznesowej, która odbędzie się 5 października. W tym roku wydarzenie poruszy następujące tematy:

  • Doświadczmy Kultury i Tradycji: dziedzictwo, kuchnia, tradycje, rzemiosło, enoturystyka.
  • Rzućmy wyzwanie DEI & zrównoważonemu rozwojowi: Czy zrównoważony event musi być drogi? Co robimy w kierunku DEI, turystyka bez barier, aktywne oznacza zdrowe.
  • Rozwijajmy się poprzez innowacje i technologie: Najnowsze trendy technologiczne, innowacyjne sposoby współpracy, Kraków Network Future Lab.

Dzień zostanie zakończony wspólną kolacją. Liczba miejsc na część konferencyjną wraz z kolacją integracyjną jest limitowana.

Post toury dla hosted buyers w Małopolsce i na Śląsku 6-8 października:

Kolejne dni to post toury dla hosted buyers, podczas których goście odwiedzą atrakcje turystyczne oraz miejsca do organizacji wydarzeń w Małopolsce i na Śląsku.

"Spotlight on Poland to jeden z głównych projektów branżowego wsparcia Poland Convention Bureau POT w 2023, realizowanego w celu wzmocnienia biznesowego ruchu przyjazdowego z zagranicy. To unikatowa forma połączenia butikowej konferencji dedykowanej produktom i trendom, networkingu, dialogu partnerskiego z wizytą studyjną, która odkrywa przed zagranicznymi organizatorami spotkań i wydarzeń potencjał biznesowy dwóch regionów. Projekt poprzedzony jest długimi przygotowaniami zarówno merytorycznymi, jak i logistycznymi. Cieszy nas bardzo współpraca z wieloma partnerami. Pokazujemy w ten sposób dojrzałość oraz siłę naszej branży. Mam nadzieję, że kolejna edycja okaże się sukcesem i przyniesie założone rezultaty", powiedziała Aneta Książek, kierownik Poland Convention Bureau.

Rejestracja:

Rejestracja uczestników konferencji w Krakowie jest możliwa poprzez formularz na stronie https://spotlightonpoland.pl/rejestracja. Tylko osoby zarejestrowane będą mogły wziąć udział w wydarzeniu w Krakowie, zachęcamy do jak najszybszej rezerwacji miejsca.