Konferencja ECAI 2023 po raz pierwszy w Polsce – w Krakowie!

Konferencja ECAI 2023 po raz pierwszy w Polsce – w Krakowie!

European Conference on Artificial Intelligence (ECAI), czyli Europejska Konferencja Sztucznej Inteligencji, to niekwestionowanie jedno z najważniejszych wydarzeń w dziedzinie sztucznej inteligencji w Europie i na całym świecie. Organizowana od ponad 40 lat przez europejskie stowarzyszenie AI (EurAI), konferencja stanowi miejsce spotkań dla czołowych naukowców i ekspertów w tej dziedzinie.

W tym roku, Polska ma niepowtarzalną okazję być gospodarzem tego prestiżowego wydarzenia. Polskie Stowarzyszenie Sztucznej Inteligencji (PSSI) zdobyło prawo do organizacji ECAI, i już w październiku zaprasza światową elitę sztucznej inteligencji do magicznego miasta Krakowa.

Konferencja ECAI 2023 przyciągnęła uwagę nie tylko uczonych z całego świata, ale także liderów przemysłu i innowacyjnych firm. Komitetem naukowym kieruje prof. Ann Nowe (Vrije Universiteit Brussels), a zgłoszenia napłynęły z 58 krajów na 6 kontynentach, co świadczy o globalnym znaczeniu tego wydarzenia. Tegoroczna edycja ECAI przyciągnie ponad 1000 uczestników.

Konferencja zostanie podzielona na kilka fascynujących wydarzeń. W dniach 30 września i 1 października, na kampusie Uniwersytetu Jagiellońskiego, uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w 30 sesjach warsztatowo-tutorialowych, które zostaną przygotowane specjalnie dla młodych naukowców i doktorantów. Główne wydarzenie rozpocznie się 1 października i potrwa przez trzy dni, od 2 do 4 października, w nowoczesnym krakowskim Centrum Konferencyjnym ICE z widokiem na Wawel.

Za organizację ECAI 2023 odpowiada komitet kierowany przez prof. Grzegorza J. Nalepę (Prezes PSSI, Profesor WFAIS UJ). W skład komitetu wchodzą również Prodziekan Paweł Węgrzyn (WFAIS UJ), Prof. Adam Roman (WMI UJ) i Dr Krzysztof Kutt (Sekretarz PSSI, WFAIS UJ).

Program naukowy konferencji obejmuje nie tylko prezentacje referatów, ale także pięć wykładów zaproszonych. Ważnym punktem programu będzie sesja przemysłowa, która odbędzie się przy współpracy z Krakowskim Parkiem Technologicznym. To idealna okazja dla 11 firm rozwijających i używających technologii opartych na sztucznej inteligencji, by zaprezentować swoje rozwiązania i wziąć udział w panelach dyskusyjnych.

Konferencja ECAI 2023 otrzymała znaczące wsparcie ze strony Prezydenta Miasta Krakowa oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego. W organizację zaangażowane są także Krakowski Park Technologiczny i AGH. Patronat naukowy nad wydarzeniem objęły liczne ważne uczelnie i organizacje, w tym Polska Akademia Umiejętności, KI-PAN, Politechnika Poznańska, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu i wiele innych.

Sesję inauguracyjną konferencji uświetni obecność prorektorów Uniwersytetu Jagiellońskiego, co podkreśli rangę wydarzenia. Organizatorem konferencji jest firma Symposium Cracoviense, PCO, która od 25 lat zajmuje się kompleksową organizacją i obsługą spotkań naukowych i biznesowych na terenie całej Polski.

Więcej szczegółowych informacji na temat konferencji można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej ECAI 2023. Nie można przegapić tego wyjątkowego wydarzenia, które przyczyni się do dalszego rozwoju sztucznej inteligencji na całym świecie.

INFORMACJA PRASOWA