Karolkowa Business Park - budowa rozpoczęta!

Karolkowa Business Park - budowa rozpoczęta!
Grupa deweloperska ABLON rozpoczęła budowę Karolkowa Business Park, kompleksu biurowego, który ma stać się siedzibą instytucji finansowych i wiodących firm zlokalizowanych w centrum Warszawy. Karolkowa Business Park (KBP) będzie 12-kondygnacyjnym kompleksem biurowym klasy A, oferującym 15000 mkw. powierzchni użytkowej oraz 3200 mkw. przestrzeni o przeznaczeniu handlowym i rozrywkowym. Do dyspozycji użytkowników zostanie oddanych dodatkowo 260 miejsc na parkingu podziemnym.

Generalnym wykonawcą projektu Karolkowa Business Park jest KARMAR S.A. Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na 20 milionów Euro. Oddanie kompleksu do użytku planowane jest na maj 2013 roku.

Nieruchomość zlokalizowana będzie u bram dzielnicy Wola, która już teraz określana jest jako “hot-spot” rozwoju budownictwa komercyjnego w Warszawie. Lokalizacja KBP posiada także inne zalety: usytuowana jest w obrębie ulic Grzybowskiej, Karolkowej i Towarowej, przy wyjściu z nowo budowanej stacji metra „Rondo Daszyńskiego”, bezpośrednio przy węźle komunikacji autobusowej i tramwajowej.

Country manager Grupy ABLON, Avi Goldenberg, mówi - ABLON wykorzystuje swoje doświadczenie dostarczając rozwiązania inteligentnego budynku, poparte najwyższymi standardami technologicznymi i wzorowym designem. Budynek wykończony jest w najwyższej jakości materiałach, które zapewnią mu wydajność i elegancję oraz dowolność aranżacji przestrzeni.

Nowoczesne przestrzenie handlowe zlokalizowane w przyziemiu kompleksu przeznaczone będą na restauracje, shopping&lifestyle, galerie oraz szereg usług dla pracowników i wszystkich gości odwiedzających KBP. Podkreśla się również, że 2500 mkw. zielonej przestrzeni, usytuowanej na dachach oraz powszechnie dostępny plac, stworzą unikalne środowisko pracy, ale też miejsce dla rozmaitych wydarzeń na wolnym powietrzu. Inne budynki komercyjne w Warszawie nie są w stanie zaoferować takich możliwości.

KBP stawia na ekologię – dostęp do światła dziennego umożliwiający ograniczenie sztucznego oświetlenia, szklane fasady w technologii redukującej efekt nagrzewania, indywidualne rozliczanie zużycia prądu, systemów HVAC oraz zarządzanie odpadami m. in. poprzez recycling.

Źródło: e-gospodarka.pl