Jak dbać o zdrowie w biznesie? Zespół Pensjonatów Antałówka w Zakopanem

Jak dbać o zdrowie w biznesie? Zespół Pensjonatów Antałówka w Zakopanem

Ciężka praca oraz ciągłe zdobywanie nowych umiejętność wymaga czasu, determinacji i wewnętrznej siły. Czasem w natłoku obowiązków można zapomnieć o tym, co jest najważniejsze, czyli o naszym zdrowiu. Skutki takiego zaniedbania potrafią mocno odbić się na nas w przyszłości. Kiedy poszukujemy więc miejsc na organizację szkolenia i konferencji, warto wziąć pod uwagę dodatkowe usługi, które zapewnią nam relaks i poprawę samopoczucia. Zespół Pensjonatów Antałówka w Zakopanem dowodzi, że praca wcale nie musi być wyczerpująca. Wystarczy tylko odpowiednio zadbać o siebie samego.


Żyjemy w świecie, w którym wszystko musi być szybkie i mobilne. Dotyczy to także nas samych i tego, w jaki sposób wykonujemy swoje obowiązki zawodowe. Jesteśmy niemal bezustannie podłączeni do sieci. Z każdej strony otacza nas technologia. Praca często wymaga tego, aby być ciągle pod telefonem, dlatego nawet w czasie wolnym, nie potrafimy w pełni odpocząć. Nie jest to jednak zdrowe ani dla naszego umysłu, ani ciała. Kiedy myślimy o problemie, którego nie potrafimy rozwiązać, zaczynamy się coraz bardziej martwić i stresować. Problem zdaje się rosnąć w oczach, a czasem wystarczy tylko spojrzeć na niego z większym dystansem, aby sobie poradzić. Musimy choć na chwilę zmienić myślenie lub postawić się w sytuacji innej osoby. Może warto wcielić się w rolę swojego klienta? Pomyśleć o tym, dlaczego coś nam nie wychodzi? Jeśli uda nam się złapać oddech, łatwiej pokonamy kolejne problemy zawodowe.


Obcowanie z przyrodą- lekiem na stres


Osiągniecie dystansu jest możliwe tylko, jeśli przestaniemy skupiać się na tym, co znane, a otworzymy umysł na inne punkty widzenia. Warto, jeśli pomoże nam w tym otoczenie. Organizatorzy warsztatów, szkoleń, seminariów czy konferencji powinni decydować się na wybór takiej lokalizacji, która rozwija kreatywność, niweluje poczucie zmęczenia oraz zmniejsza stres. Zespół Pensjonatów Antałówka położony jest w malowniczym zakątku Zakopanego. Ta górska miejscowość przyciąga setki turystów z Polski i zagranicy. Oferuje wiele doznań o każdej porze roku. 3-gwiazdkowe obiekty Antałówka I i Antałówka II znajdują się na zazielenionym wzgórzu, z którego rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na tatrzańskie szczyty.


Miejsce jest jednocześnie blisko centrum miasta. Zapewnia dogodny dojazd uczestnikom spotkań z rożnych części kraju. Okolica jest cicha, a powietrze wypełniają leśne aromaty, dlatego nawet w bardzo stresujących sytuacjach, potrafimy pozostać spokojni. Jest to doskonałe otoczenie na chwilę wytchnienia. Przyglądając się majestatycznym górom, każdy nasz problem wydaje się łatwiejszy do pokonania. Przyroda od zawsze wzbudzała w nas podziw i potrafiła uspokoić, dlatego to właśnie tutaj można nabrać dystansu do swoich problemów, chłodno ocenić własną sytuację i poszukać najlepszych dla siebie rozwiązań.


Lecznicze działanie wody


Woda jest niezbędna w zachowaniu dobrej kondycji fizycznej. Każda część naszego ciała potrzebuje jej, aby móc poprawnie funkcjonować. To, co dobrego daje nam woda, nie ogranicza się wyłącznie do jej spożywania. Możemy wykorzystywać jej lecznicze i prozdrowotne właściwości na wiele sposobów. Ogromnym atutem Zespołu Pensjonatów Antałówka jest bliskie sąsiedztwo z Aquaparkiem Zakopane. Goście otrzymują więc możliwość korzystania ze Strefy Basenów oraz Świata Saun w cenie pobytu w obiekcie.


Cały plan współpracy między obiektami został naprawę dobrze przemyślany. Pomiędzy Aquaparkiem a Pensjonatami Antałówka powstanie specjalne przejście, które zwiększy poczucie komfortu podczas przemieszczania się. Z basenów i saun będzie można dostać się bezpośrednio do pokoi gościnnych nawet w samym szlafroku, nie narażając się na zimno ani krępację. Wprowadzona ma zostać także Strefa Ciszy, która pozwoli na relaks z dala od hałasu i zgiełku dużych miast.


Prócz basenów z biczami wodnymi i licznych zjeżdżalni, w Aquaparku znajduje się termalny basen zewnętrzny. Wykorzystana w nim woda o wysokiej temperaturze została wzbogacona o wapń, sód, siarkę, magnez, potas i krzem. Zapewnia to jej wyjątkowe właściwości lecznicze. Kąpiele termalne mają dobroczynny wpływ na skórę i ukrwienie organizmu. Dodatkowo obniżają ciśnienie, niwelują dolegliwości reumatyczne oraz ruchowe. Nawet jeśli na zewnątrz panuje niska temperatura, kąpiele sprawiają ogromną przyjemność. Zimą Goście mogą cieszyć się widokiem ośnieżonych Tatr.


Obiekt ma w planach jeszcze bardziej wykorzystać lecznicze właściwości wody termalnej przy użyciu zabiegów związanych z balneologią. Wody podziemne i borowinowe wykorzystywane są w medycynie od setek lat. Nauka, która zajmuje się ich badaniem, potwierdza, że odpowiednio przeprowadzone terapie nie tylko leczą, ale także mają silne właściwości kosmetyczne. Balneologia cieszy się dużą popularnością głównie w sanatoriach i uzdrowiskach, a wkrótce będzie można z niej skorzystać także podczas pobytu w Antałówce.


Nie tylko woda jest ważna w życiu. Ogromne znaczenie ma także tlen. Zjonizowane ujemnie powietrze poprawia kondycję organizmu, a przy tym jakość naszego życia.  Wspierać zdrowie podczas podnóży biznesowych może grota solna. Jej mikroelementy wpływają relaksująco i leczniczo szczególnie przy problemach związanych z drogami oddechowymi. Niedługo otwarta grota solna pomoże szczególnie osobom podatnym na uczulenia, stres i nerwice. 


Dla klientów biznesowych obiekt posiada najbardziej korzystną ofertę na rynku. Klienci płacą wyłącznie na nocleg i wyżywienie, a resztę atrakcji, takich jak baseny czy sauny, otrzymują gratis bez ograniczenia czasowego.


Gdy jesteśmy przepracowani, a odbyte debaty nie poszły w pożądaną przez nas stronę  można odbyć seans w Świecie Saun - wybór jest ogromny: sauna fińska, parowa, solankowa, biosauna lub kabina zimowa. Najefektywniejszą formą dbania o zdrowie, jest zwyczajna aktywność fizyczna. Treningi wcale nie muszą być wyczerpujące i monotonne, czego dowodzi oferta Antałówki. 


Miłośnicy sportu prócz basenów, odnajdą wiele dodatkowych możliwości. Obiekt oferuje zajęcia aqua fitness, indor cycling, naukę pływania, trekking, wspólne bieganie i jazdę rowerem po malowniczych, górskich ścieżkach. Nie trzeba także martwić się, jeśli nie potrafimy dopasować do siebie optymalnych treningów. W ćwiczeniach pomaga doświadczony trener, który przez wiele lat był członkiem kadry narodowej Polski w narciarstwie alpejskim. Posiada nie tylko doświadczenie, ale także umiejętność pracy z grupami, z osobami indywidualnymi oraz małymi dziećmi.


Bezproblemowa konferencja


Dbanie o swoje zdrowie i dobre samopoczucie to w dużej mierze niwelowanie stresu. Jeśli omijają nas trudne sytuacje,  stan całego organizmu utrzymuje się na znacznie lepszym poziomie. W takim wypadku należy przygotowywać się najgorsze scenariusze zanim wystąpią. Unikniemy zbędnych problemów i spowodowanego tym stresu. Zespół Pensjonatów Antałówka gwarantuje nam organizację szkolenia i konferencji na najwyższym poziomie, dzięki czemu możemy być pewni, że każdy event odniesie wielki sukces.


Do dyspozycji prelegentów zostały oddane ponadczasowe sale konferencyjne. Można w nich przygotować zarówno kameralne zebranie, jak i międzynarodowe seminarium. W największej przestrzeni biznesowej można pomieścić nawet 130 osób. Wnętrza zapewniają funkcjonalność, a jednocześnie ukazują subtelną elegancję, która świetnie dopełnia charakter każdego wydarzenia. Sale konferencyjne są wyposażone w nowoczesny sprzęt, który działa szybko i intuicyjnie. Wyświetlane prezentacje są doskonale widoczne i w pełni zrozumiałe, więc każdy uczestnik szkolenia opuści sale konferencyjną z solidną dawną nowej wiedzy.


Istnieje także możliwość zorganizowania przerwy kawowej i pełnowartościowego lunchu. Na uroczystą kolację można przeznaczyć niedawno wykończoną salę bankietową, a w przypadku mniej formalnych spotkań świetnie sprawdzi się drewniana Altana Grillowa. W sezonie jesiennym grupy będą mogły cieszyć się imprezą w stylu staropolskiej biesiady przy ogniu i klimatycznej muzyce. W przypadku długich kilkudniowych wyjazdów firmowych nie trzeba się także martwić zakwaterowaniem Gości. Pensjonaty oferują możliwość noclegu w aż 80 komfortowych pokojach. Nie na próżno mówi się, że najlepszym lekarstwem jest dobry sen. W Antałówce na Gości czekają wygodne meble, wykwalifikowana obsługa i rodzinna atmosfera, dzięki czemu będą mogli odpocząć w najlepszych możliwych warunkach. 


Zdrowie można bardzo łatwo stracić, jednak powroty do formy są zazwyczaj długotrwałe i trudne. Warto więc stale dbać o dobrą kondycję. W Zespole Pensjonatów Antałówka można to zrobić, jednocześnie nie ograniczając swojego rozwoju zawodowego. Jeśli zależy nam na samopoczuciu pracowników, powinniśmy wybrać miejsce, w którym otrzymają nie tylko wsparcie techniczne i merytoryczne podczas eventów biznesowych, ale także zostaną im zaoferowane liczne usługi sportowe, lecznicze i rekreacyjne. W taki sposób zachowają siłę i determinację na co dzień, a to na pewno zaowocuje poprawą jakości pracy. Decydując się na szkolenie, konferencję, czy wyjazd rodzinny, warto postawić na Antałówkę w Zakopanem i cieszyć się bezstresowym wypoczynkiem! To właśnie tutaj możesz poczuć powiew morskiego klimatu w górach!