ICE Kraków wchodzi w 9. rok swojego funkcjonowania!

ICE Kraków wchodzi w 9. rok swojego funkcjonowania!

Centrum Kongresowe ICE Kraków obchodzi swoje 8 urodziny! Lider branży spotkań od momentu otwarcia w 2014 roku ugościł ponad 1100 wydarzeń, w których uczestniczyło 1,35 mln osób. ICE Kraków, którego operatorem jest nowoczesna spółka Kraków5020 od 8 lat dostarcza emocji i setek zorganizowanych kongresów, konferencji i spotkań biznesowych, koncertów, wydarzeń kulturalnych i tych o charakterze społecznym. Obiekt z dumą i nowymi planami wchodzi w 9. rok swojego funkcjonowania. 

ICE Kraków może z pewnością nazwać biznesową i kulturalną wizytówką Krakowa. Dzięki świetnej lokalizacji — w samym sercu Krakowa jest to miejsce wielu różnorodnych wydarzeń, które mogą odbywać się nawet tego samego dnia, dzięki wielu salom konferencyjnym.  Festiwal muzyczny w Sali Audytoryjnej im. Krzysztofa Pendereckiego, wieczorny bankiet z widokiem na Wawel w foyer, czy prezentacja produktowa w salach konferencyjnych na trzecim piętrze budynku – od 2014 roku ICE Kraków otwiera przed swoimi odbiorcami i klientami ogrom możliwości. Dostarcza też niezapomnianych emocji: obiekt gościł gwiazdy Festiwalu Muzyki Filmowej, cyklu ICE Classic, Dianę Ross, Chrisa Bottiego, Zbigniewa Wodeckiego, Garou, Dire Straits, Grzegorza Turnaua, czy Zbigniewa Preisnera. A to zaledwie garstka z wielu muzycznych osobowości, które stanęły na scenie w ICE Kraków.

Centrum Kongresowe ICE Kraków jest znanym i docenianym obiektemw całej Europie co pokazują liczne nagrody i wyróżnienia m.in.: Meetings Star Award (2015 i 2016), A’Design Award (2015), The Plan Award (2015), Gold Meetings Star (2019, 2020, 2021) i MP Power Award (2014, 2017, 2020, 2021), ICCA Best Marketing Award (2021).

 Nowa gościnność

Dzięki funkcjonalnej architekturze ICE Kraków, którą obiekt zawdzięcza profesjonalnej pracowni Ingarden & Ewý obiekt może pozwolić sobie na organizację dużych konferencji i kongresów.  Do tej pory liczba takich wydarzeń ograniczała się do 292, ale ich udział w całorocznej ofercie wciąż rośnie — w przyszłym roku do ICE Kraków przybędzie ponad 30 000 Gości! Jest to świetna wiadomość zarówno dla obiektu, jak i dla miasta — takie wydarzenia tworzą wizerunek miasta gościnnego i nowoczesnego, stymulują turystykę biznesową i rozwój gospodarczy 

„Nowa gościnność to wartość, która przyświeca nam w rozwijaniu potencjału ICE Kraków” – mówi Izabela Błaszczyk, prezeska spółki Kraków5020, operatora obiektu. „Staramy się łączyć różne podmioty obecne na krakowskim rynku i dawać organizatorom i uczestnikom wydarzeń to, co najlepsze. Dzięki projektowi Kraków Network możemy przygotować taki pakiet usług, który pozwala Klientom wybrać najkorzystniejszą cenowo ofertę organizacji wydarzeń, zapraszając do współpracy konkurujące ze sobą agencje eventowe czy hotele. Promujemy konkuperację, czyli współpracę podmiotów, które w normalnych warunkach byłyby dla siebie konkurencyjne”.

Najbliższe duże wydarzenie, które Centrum Kongresowe będzie miało zaszczyt gościć to 61. Międzynarodowy Kongres ICCA (International Congress and Convention Association). Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży przemysłu spotkań na świecie, które odbędzie się między 6 a 9 listopada. 

Pozyskanie kongresu to ogromny sukces w skali nie tylko miasta Krakowa, ale całej Polski. ICCA to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży przemysłu spotkań na świecie, skupiające co roku około tysiąca najbardziej doświadczonych specjalistów w zakresie organizowania międzynarodowych konferencji i kongresów. Będzie to nie tylko okazja do zapoznania się z aktualnymi trendami, ale też do ich wyznaczania.

(Zrównoważony) rozwój ICE Kraków

„Największym wyzwaniem, z jakim się zmierzyliśmy w ostatnich 8 latach, był okres pandemii” – mówi Paula Fanderowska, wiceprezeska spółki Kraków5020. „Organizatorzy wydarzeń nauczeni doświadczeniem zdobytym podczas kolejnych fal i wprowadzanych obostrzeń, coraz częściej decydują się na hybrydowy charakter eventów. To dlatego w ICE Kraków powstało studio hybrydowe, które zapewnia też plan B w sytuacji anulacji wydarzenia. Tego typu studia w obiektach są nowym postpandemicznym standardem, wdrażanym obecnie na całym świecie”.

Studio hybrydowe to uzupełnienie bogatej oferty, którą dysponuje obiekt. Od wiosny 2022 roku, gdy zniesiono wszelkie obostrzenia, do ICE Kraków wróciło życie. W tym roku odbyło się już ponad 100 wydarzeń, w których wzięło udział 110 tys. gości. 

Bycie lokalnym i ogólnopolskim liderem zobowiązuje jednak nie tylko do realizowania projektów ze szczególną dbałością o jakość produkcji, ale także do kształtowania postaw, edukowania o działalności ICE Kraków i dbania o bezpośrednie sąsiedztwo obiektu. To w ICE Kraków odbywały się prace nad protokołem Kraków Network – strategią działania w postpandemicznej rzeczywistości przygotowaną przez przedstawicieli krakowskiej branży MICE. Wśród zidentyfikowanych w dokumencie kierunków działania wyszczególnili oni konieczność stworzenia innowacyjnych modeli biznesowych opartych na wspólnym zarządzaniu ryzykiem, restrukturyzację cyfrową, promocję wydarzeń hybrydowych oraz zbudowanie przewagi konkurencyjnej Krakowa poprzez zaangażowanie lokalnych przedstawicieli przemysłu spotkań.

W 2017 roku dzięki wspólnej inicjatywie Miasta Kraków, KBF (ówczesnego operatora ICE Kraków) oraz Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie powstała Aleja Kongresowa. Wzdłuż ulicy Monte Cassino, organizatorzy najważniejszych kongresów sadzą wspólnie z przedstawicielami ICE Kraków drzewa - to sposób na podkreślenie pozytywnego wpływu przemysłu spotkań na rozwój stolicy Małopolski i upamiętnienie wydarzeń, które odbywają się w obiekcie. Dziś ulicę zdobi już 35 „kongresowych” drzew. Przedstawiciele Kraków Network angażują się też w działania CSR. Biorą udział w Poland Business Run, akcjach charytatywnych na rzecz małopolskiego oddziału Polskiego Związku Głuchych czy wspierają #RatunkoweKalorie: zbiórkę pieniędzy mającą na celu ufundowanie ciepłych posiłków dla krakowskich medyków ze Szpitala Specjalistycznego im. J. Dietla w Krakowie.

W obiekcie cyklicznie odbywa się też impreza społeczna dla mieszkańców miasta pod nazwą „Dzień dobry ICE Kraków”. Co kwartał ICE Kraków zamienia się w największy plac zabaw dla dzieci. Wydarzenie ma także aspekt edukacyjny: z bezpłatnej oferty warsztatowej chętnie korzystają nie tylko najmłodsi goście, ale również ich opiekunowie.  

Sprawdźcie materiał podsumowujący działalność ICE KRAKÓW TUTAJ.

INFORMACJA PRASOWA