ICE Kraków - Dziewięć lat sukcesu, pasji i odpowiedzialnego rozwoju

ICE Kraków - Dziewięć lat sukcesu, pasji i odpowiedzialnego rozwoju

Centrum Kongresowe ICE Kraków, jedno z najważniejszych miejsc na mapie kulturalnej stolicy Małopolski, obchodzi swoje dziewiąte urodziny, zapisując się w historii jako kluczowy gracz w budowaniu prestiżu miasta. Z ponad 1,5 miliona uczestników i 1300 zorganizowanych wydarzeń, ICE Kraków nieprzerwanie kształtuje krajobraz kongresowy Krakowa.

W ciągu ostatnich dziewięciu lat, Centrum Kongresowe ICE Kraków stało się niekwestionowanym liderem w organizacji kongresów oraz wydarzeń kulturalnych nie tylko w Polsce, ale także w skali europejskiej. To miejsce spotkań nie tylko dla szerokiej publiczności, ale także dla najważniejszych osobistości, artystów i ekspertów zarówno z kraju, jak i z zagranicy.

W bieżącym roku na scenie ICE Kraków pojawiły się takie gwiazdy jak Sanah, Grzegorz Turnau, Lady Pank, Dawid Podsiadło, Marcus Miller, Peter Bence, Varius Manx & Kasia Stankiewicz, Maryla Rodowicz czy Leszek Możdżer. Ponadto, liczni prelegenci i uczestnicy konferencji, m.in. Mark Brzeziński, Anders Fogh Rasmussen, Adam Rotfeld, Agnieszka Radwańska, Rafał Brzoska, Rafał Sonik, Krzysztof Zanussi, rektorzy polskich uczelni, oraz światowi specjaliści z różnych dziedzin, również stawili się na zaproszenie ICE Kraków.

Nie tylko światło reflektorów, lecz także aktywne wspieranie branży MICE to elementy misji ICE Kraków. Blisko dekada zaangażowania w rozwój nowych modeli biznesowych, zarządzanie ryzykiem i innowacji, przyniosła efekty widoczne w liczbie nagród i wyróżnień. W lutym tego roku ICE Kraków zdobyło 1. miejsce za najlepiej zarządzane Centrum Kongresowe w Europie Środkowo-Wschodniej w konkursie Meeting Star Awards. To kolejne wyróżnienie dołączające do bogatego portfolio, obejmujące m.in. Meetings Star Award (za rok 2015 i 2016), A’Design Award (2015), The Plan Award (2015), Gold Meetings Star (2019, 2020, 2021) i MP Power Award (2014, 2017, 2020, 2021), ICCA Best Marketing Award (2021).

Nie zwalniając tempa, ICE Kraków podejmuje kolejny krok w kierunku odpowiedzialnego rozwoju. W ostatnim czasie podpisano list intencyjny pomiędzy prezeską spółki Kraków5020 - operatorem ICE Kraków Congress Centre - Izabelą Błaszczyk, wiceprezeską Paulą Fanderowską oraz Carbon Footprint Foundation. Efektem tego partnerstwa będzie stworzenie własnej polityki ESG (Environmental, Social, Governance), potwierdzając tym samym zaangażowanie w ochronę środowiska, społeczeństwa i zrównoważony rozwój.

"Nasze dziewięć lat istnienia to czas, w którym odwiedziło nas ponad 1,5 miliona gości z całego świata. Teraz pytają, jak możemy przyczynić się do dbania o ekologię, społeczeństwo i otoczenie. Dzięki polityce ESG dla Centrum Kongresowego będziemy mogli wdrożyć najlepsze rozwiązania" - podkreśla Izabela Błaszczyk, prezeska spółki Kraków5020.

Nagrody, wyróżnienia, gwiazdy na scenie - to wszystko składa się na sukces ICE Kraków, który jest jednocześnie sukcesem całej społeczności związanej z tym wyjątkowym miejscem spotkań. Dziewięć lat pełnych pasji, zaangażowania i ciągłego dążenia do doskonałości stanowi solidne fundamenty dla kolejnych lat intensywnej działalności ICE Kraków.

INFORMACJA PRASOWA