HR Group zapowiada dalszą ekspansję i powołanie nowej spółki z branży hospitality.

HR Group zapowiada dalszą ekspansję i powołanie nowej spółki z branży hospitality.

Berlińska Firma HR Group jako przodujący operator hotelarski w Europie Środkowej od ponad dziesięciu lat z powodzeniem nabywa i prowadzi spółki oraz hotele. Tak też dzieje się z austriacką spółką hotelową Vienna House. Dnia 7 września nastąpiła fuzja między niemiecką grupą, a Vienna House i jej spółkami operacyjnymi. HRG ma na celu zbudowanie prekursorskiej firmy hotelarskiej, a połączenie z cenioną wiedeńską spółką sprawi, że grupa zajmie pozycje wiodącego właściciela silnej platformy multi brandowej. Co więcej, w tym samym czasie markę Vienna Hotels przejmie amerykańska spółka Wydham Hotels & Resorts. 

HR Group dzięki fuzji z Vienna House będzie mógł poszczycić się aż 145 własnymi, dzierżawionymi lub zarządzanymi hotelami oraz 20 podpisanymi projektami.

„Dysponujemy ogromnym kapitałem wiedzy o hotelach i portfelem, który będzie  harmonijnie rozwijał się w nową, silną firmę. Wierzę, że kluczem do sukcesu są innowacyjna cyfryzacja i globalna dystrybucja, rozszerzenie obszarów  biznesowych, jak również przekonujące pozycjonowanie marki. Marka Vienna  House cieszy się nieposzlakowaną reputacją w wielu europejskich destynacjach, a nasza rozbudowana i bliska współpraca z Wyndham zapewni  siłę, skalę i doświadczenie potrzebne do szybszego rozwoju marki i sprawi, że  jeszcze więcej gości doświadczy w pełni tego, co ma do zaoferowania Vienna  House”. - mówi  Ruslan Husry, Chief Executive Officer i jedyny właściciel HRG
Geoff Ballotti, Prezes i Chief Executive Officer Wyndham Hotels & Resorts, wyjaśnia swoją decyzję o zakupie marki indywidualnej: „Zorientowana na gości kultura Vienna House, wysoka rozpoznawalność marki i ambitne plany jej  rozwoju pokrywają się z naszymi celami dystrybucyjnymi. To idealne  połączenie, które pozwoli nam nadal wzrastać na arenie międzynarodowej oraz  wzmocnić naszą pozycję i zaangażowanie w regionie”. 

Amerykańska firma Wyndham uważana jest za największą na świecie firmę franczyzową z branży  hotelarskiej, która posiada około 9000 hoteli w ponad 95 krajach

Prezes Wyndham Hotels &  Resorts na Europę, Bliski Wschód, Eurazję i Afrykę (EMEA) Dimitris Manikis stwierdza: „Na przestrzeni  ostatnich lat Vienna House ugruntowała swoją markę wśród podróżnych w wielu krajach Europy. Przejęcie marki  Vienna House oraz rozszerzona współpraca z naszym zaufanym partnerem, HR Group, stanowią istotny krok w stronę dalszego zwiększenia naszej obecności  na rynku. Dzięki transakcji zyskujemy skalę i możliwości oraz wsparcie dla  naszych ambicji rozwojowych w kluczowych miejscach w całym regionie  EMEA.” 

Marka Vienna House będzie stale rozwijana przez amerykańską firmę, dzięki szerokim możliwościom dystrybucyjnym, marketingowym oraz długim i bogatym doświadczeniu. Zmianie ulegnie również nazwa austriackiej marki. Od teraz Vienna House nazywać się będzie Vienna House by Wyndham, a ponadto Wiedeń przejmie zarządzanie nad 23  hotelami z przejętej niedawno przez HRG grupy hotelowej Amedia

W 2020 roku austriacko-tajska spółka-matka Vienna House Capital i U City PCL  postanowiły sprzedać 100 proc. swoich udziałów oraz skoncentrować się na  usługach inwestycyjnych i finansowych.  

Rupert Simoner, Chief Executive Officer w Vienna House Capital: „Bardzo się  cieszę, że mam tak wspaniałych partnerów w osobach Ruslana i Wyndhama.  Również pod kątem dalszej współpracy. HRG ma teraz ogromną szansę  stworzyć JEDNĄ nową, globalną firmę zaczynając od tzw. czystej kartki”. 

Plany rozwojowe firmy wykraczają również poza Europę. W ramach dalszego  rozwoju planowane jest przejęcie 50 proc. udziałów U City PCL w Absolute Hotel  Services (AHS) z siedzibą w Bangkoku. Do spółki należą hotele marek Eastin  Hotels & Residences oraz U Resorts. Dzięki temu, do portfolio nowej spółki  dołączą 32 istniejące hotele oraz kluby golfowe, a także 35 projektów w  Tajlandii, Wietnamie, Indiach, Hongkongu i Turcji. Przewiduje się, że nastąpi to  jeszcze w 2022 r.  

Strony ustaliły, że wartość transakcji pozostanie tajemnicą, a co ważne — wszyscy pracownicy Vienna House zostaną przejęci.  

Dodatkowo obie strony fuzji wdzięczne są GSK Stockmann Munich za doskonałe  wsparcie i realizację procesu ze strony Vienna House Capital  oraz przedstawicielom międzynarodowej kancelarii prawnej Hogan Lovells Frankfurt ze strony HRG.

INFORMACJA PRASOWA