Hotel The Bridge Wrocław nominowany do nagrody The World Luxury Hotel Awards

Hotel The Bridge Wrocław nominowany do nagrody The World Luxury Hotel Awards

Mamy przyjemność ogłosić, że jeden z polskich hoteli został nominowany do World Luxury Hotel Awards, czyli międzynarodowych nagród przyznawanych obiektom za światowej klasy udogodnienia i doskonałą obsługę gości. Tym hotelem jest The Bridge Wrocław MGallery w stolicy Dolnego Śląska. 

Wrocławski hotel został nominowany w aż 3 kategoriach:

  • Luxury Architecture Design Hotel, 
  • Luxury Banquet/Event Hotel,
  • Luxury Rooftop View Hotel.


W konkursie tym na swój ulubiony hotel może głosować każdy podróżnik. Głosowanie rozpocznie się w sierpniu. 

Przypomnijmy, że Hotel The Bridge Wrocław mieści się w zabytkowym regionie Ostrowa Tumskiego, dokładnie w miejscu, w którym kiedyś znajdował się most łączący Ostrów Tumski wzdłuż prawego brzegu Odry. Obiekt idealnie wpisuje się w gotyckie otoczenie Placu Katedralnego dzięki architekturze pełnej historycznych nawiązań. 

Hotel został otwarty w 2019 roku. Wyróżnia go wyjątkowy, industrialny design i wiele udogodnień. Wnętrza zdobią wielkoformatowe grafiki XIX-wiecznego Wrocławia, reprodukcje zbiorów z kolekcji prywatnych oraz Muzeum Narodowego. Hotel oferuje 184 stylowo urządzone pokoje, w tym szeroką gamę apartamentów, z których roztaczają się zapierające dech w piersiach widoki na miasto, Odrę oraz katedrę. W każdym pokoju spotkać można nietypowych gości – 40 postaci historycznych – wśród nich biskupa wrocławskiego Andreasa Jerina czy dziedziczkę Wilczyc Therese Magdalene Hochberg. Łóżka zdobią baldachimy z woskowymi świecami. 

Na uwagę zasługuje również restauracja i bar CRAFT, zaprojektowane przez pracownię H Hospitality, która zasłynęła już z projektów architektonicznych renomowanych restauracji m.in. w Dubaju, Amsterdamie, Paryżu, Berlinie i Londynie. W Polsce CRAFT to jedyny projekt tej pracowni. 

– Nominacje to w dużej mierze efekt wizji projektantów i inwestora, by stworzyć nowy rozdział w historii Ostrowa Tumskiego z hotelem, który otwiera się na miasto i jego mieszkańców – powiedziała Marta Stawinska-Janiec, dyrektor sprzedaży i dystrybucji The Bridge Wrocław. – Stąd architektura i wnętrza nawiązujące do gotyku i stąd otwierany już wkrótce taras widokowy, który pozwoli Wrocławianom i turystom poznać Ostrów Tumski z nowej perspektywy.

Gratulujemy The Bridge Wrocław MGallery tak dużego wyróżnienia i trzymamy mocno kciuki!

INFORMACJA PRASOWA