Hotel Polan przestaje istnieć

Hotel Polan przestaje istnieć

Tegoroczne wakacje dla 17 pracowników hotelu Polan są smutne. Wiedzą bowiem, że to ostatnie lato z Orbisem. Wielu z nich związanych jest z tym obiektem przez całe swoje zawodowe życie. Dyrektor Grażyna Sroczyńska przed 32 laty rozpoczęła tu pracę jako recepcjonistka, potem została kierownikiem, a od 11 lat zarządza hotelem. Pamięta czasy, kiedy tylko w tym miejscu, w mieście można było wymienić walutę, a ceny były inne dla Polaków,  mieszkańców krajów socjalistycznych i inne dla kapitalistycznych.

Jednak Orbis - z powodów ekonomicznych - postanowił zamknąć Polan. Ostatni gość będzie tu więc nocował z 14 na 15 października. Jak tłumaczy Ireneusz Węgłowski, wiceprezes Orbisu, hotel przynosił od dłuższego czasu straty. Wpływ na to miało spowolnienie gospodarcze, jak i ograniczony popyt rynku lokalnego. Orbis koncentruje się teraz na rozwoju sieci hoteli ekonomicznych pod markami Ibis i Etap (liczy obecnie 18 obiektów). Nie opłaca się jednak ,,przerobienie” Polanu na tego typu placówkę.

Jako że Orbis nie ma w okolicy drugiego oddziału, umowy z pracownikami zostaną rozwiązane. Katarzyna Gronek z biura prasowego Orbisu dodaje, że mogą oni liczyć na świadczenia, regulowane przez kodeks pracy oraz wsparcie w postaci szkoleń i indywidualnych konsultacji, by łatwiej im było znaleźć nowe zatrudnienie. Jaka przyszłość czeka Polan? To wszystko zależy od kupca, który stanie się właścicielem obiektu wraz z dwuhektarową działką.Trochę szkoda, bo przecież Polan to kawałek historii tego miasta. Warto teraz chociaż ocalić go na zdjęciach i we wspomnieniach.

Źródło: e-hotelarz.pl