Hotel Podklasztorze pod szyldem marki Best Western

Hotel Podklasztorze pod szyldem marki Best Western

Na początku 2016 roku Hotel Podklasztorze ma zostać oficjalnie przyłączony do rodziny Best Western, zmieniając tym samym swoją nazwę na Best Western Plus Hotel Podklasztorze. Obecnie, na terenie obiektu trwają prace modernizacyjne, które mają mu zapewnić standard obowiązujący we wszystkich hotelach sieci.

Hotel Podklasztorze to jedyny w swoim rodzaju obiekt hotelowy. Swoją wyjątkowość zawdzięcza położeniu w zabytkowych wnętrzach XII-wiecznego, nadal funkcjonującego, Opactwa Cystersów w Sulejowie. Miejsce to wyróżnia się na tyle, że w 2012 roku otrzymało honorowy tytuł Pomnika Historii.

Obecnie, w Hotelu Podklasztorze, trwają prace renowacyjne, które ze względu na zabytkowy charakter obiektu muszą być bardzo ostrożne, by nie naruszyć romańskich zabudowań, a jednocześnie zachować oryginalny, historyczny charakter tego miejsca. Remont ma zakończyć się na początku 2016 roku, kiedy to Hotel Podklasztorze oficjalnie przejdzie pod skrzydła marki Best Western.

- Dołączając do sieci Best Western liczymy przede wszystkim na zwiększenie rozpoznawalności hotelu w Europie i na świecie. Nie ulega wątpliwości, że rynek hotelarski w porównaniu z latami ubiegłymi jest znacznie bardziej nasycony. Zarówno goście indywidualni, jak i korporacyjni poszukują oferty, która nie tylko odpowiada ich wymaganiom, ale również wyróżnia się na tle innych. Hotel Podklasztorze z racji swojego położenia, jak i historii jest wyjątkiem w swojej kategorii. Wierzymy, że czynniki te w połączeniu z wysokim standardem, który charakteryzuje sieć Best Western, stanowić będą o jego sukcesie – mówi Julia Groblewska, Dyrektor Hotelu Podklasztorze.

Po modernizacji, do dyspozycji gości będzie 50 komfortowo wyposażonych pokoi. Wnętrza będą posiadać dostęp do internetu, TV, osobne łazienki, funkcjonalne meble i wygodne łóżka. Na terenie obiektu powstanie również strefa spa oraz basen. Dla gości spragnionych rozrywki przygotowana zostanie kręgielnia oraz pub.

Również skrzydło zachodnie ma zostać gruntownie odremontowane. Powstaną w nim nowe sale konferencyjne. Łącznie będzie ich 5, a największa pomieści do 120 uczestników. Dodatkową atrakcją Best Western Plus Hotel Podklasztorze będzie możliwość zwiedzenia zabytkowych lochów znajdujących się na terenie opactwa.

- Dołączenie do Best Western kolejnego obiektu należącego do firmy PTH Trybunalskie S.A jest doskonałym dowodem tego, że nasza strategia się sprawdza i przynosi korzyści nie tylko gościom, ale również właścicielom obiektów. Minęło zaledwie kilkanaście miesięcy od przyjęcia pierwszych klientów przez Best Western Hotel Trybunalski, a obiekt już zyskał silną pozycję na lokalnym rynku hotelarskim oraz staje się coraz bardziej rozpoznawalny w skali międzynarodowej. Jestem przekonany, że Hotel Podklasztorze powtórzy ten sukces – stwierdził Gheorghe Marian Cristescu, Dyrektor Best Western na Polskę i Kraje Bałtyckie.

INFORMACJA PRASOWA