Hotel Krasicki przyjmie pierwszych gości 11 maja

Hotel Krasicki przyjmie pierwszych gości 11 maja
Nowy obiekt grupy Anders usytuowany w sercu Lidzbarka Warmińskiego już 11 maja przyjmie pierwszych gości.

Hotel Krasicki posiada bogatą historię. Jest uznawany za najcenniejsze, widzialne świadectwo historii Warmii i Mazur, gdyż stanowi historyczne przedzamcze rezydencji biskupów warmińskich. Jego historia sięga czasów Ignacego Krasickiego - poety, biskupa warmińskiego i gospodarza dawnego budynku.

Obecni właściciele stawiają na połączenie historii ze współczesnością i nowatorskimi pomysłami. W obiekcie znajdzie się więc m.in. Biblioteka Cafe, która będzie subtelnie łączyła funkcje czytelni i kawiarni. Oprócz tego absolutnie oryginalną atrakcją jest mieszczące się w zegarowej wieży Obserwatorium Astronomiczne. Stanowi ono swoisty hołd dla Mikołaja Kopernika, który rezydował niegdyś w zamku. Obiekt sąsiaduje również z działającym w zamku Muzeum Warmińskim.

Hotel posiada swoją własną przystań, gdzie goście hotelowi będą mogli wziąć udział w rejsie gondolą po rzece Łynie.

Hotel Krasicki do dyspozycji gości oddaje 122 pokoje łącznie z 250 miejscami noclegowymi. Nie brakuje tutaj również bogatej oferty konferencyjnej, a w niej 7 klimatyzowanych sal konferencyjnych wraz z wyposażaniem oraz obsługą techniczną. W podziemiach hotelu natomiast znajduje się strefa SPA&WELLNESS (gabinety zabiegowe, Rasoul, Hammam, basen, sauny, sala fitness).

11 maja Hotel Krasicki przyjmie pierwszych gości, a 10 dni później odbędzie się oficjalna ceremonia otwarcia hotelu.

Grupa Anders zarządza pięcioma obiektami na Warmii i Mazurach: - Hotel Anders Resort&Spa w Starych Jabłonkach - Hotel Zamek Ryn w Rynie - Hotel Krasicki - Hotel Miłomłyn Zdrój Medical SPA&Vitality - Osada Warmińska natural&SPA w Guzowym Piecu