Hotel Holiday Inn uroczyście otwarty

Hotel Holiday Inn uroczyście otwarty
W miniony czwartek (20.09) odbyło się oficjalne otwarcie czterogwiazdkowego hotelu Holiday Inn. Ponad 300 osób ze świata kultury i biznesu bawiło się w nowoczesnych wnętrzach, które przyjmują już gości z całego świata. Wśród atrakcji znalazły się m.in. pokaz mody studentów ASP, układanie mozaiki z logo hotelu, pokaz sztucznych ogni, kasyno. Wyśmienity poczęstunek serwowany był przez szefa kuchni Roberta Głyda, wielokrotnego laureata prestiżowego konkursu l’Art de la cuisine Martell.

Otwarcie było wyjątkowym wydarzeniem w życiu miasta, które dołączyło do grona metropolii, w których z powodzeniem działa sieć Holiday Inn. Hotel położony jest w samym sercu Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 229/231, a jego stylowe wnętrza nawiązują do jej bogatej historii.

Impreza rozpoczęła się o godz. 19.00. Goście witani byli przez uroczych sobowtórów Marylin Monroe i Stevie Wondera. Przybyłym na otwarcie czas umilał akompaniament muzyczny. Dominowały standardy muzyki jazzowej i popularnej. W oczekiwaniu na rozpoczęcie można było wziąć udział w układaniu specjalnej mozaiki przedstawiającej logo Holiday Inn.

Uroczystość oficjalnie otworzył Prezes Spółki DiM Hotel Łódź, Sebastian Rudnikowski. Gościem specjalnym był Wiceprezydent Łodzi Marek Cieślak. W dalszej części imprezy goście mogli podziwiać kolekcję mody studentów łódzkiej ASP nawiązującą do Wschodu i Zachodu „Hong-Kong – Nowy York”. Pokaz zaaranżowany był w scenerii kamienicy i miejskich klimatów, które dominują we wnętrzach hotelu.

W programie znalazł się też słodki akcent, który podkreślał rangę uroczystości. Był nim tort z logo Holiday Inn. Piosenkę Happy Birthday zaśpiewała oczywiście Marylin Monroe. Toast natomiast wygłosił Maciej Stuhr życząc dyrekcji hotelu zadowolonych gości, lat prosperity i organizowania samych najświetniejszych łódzkich imprez.

Ostatnią atrakcją wieczoru był widowiskowy pokaz sztucznych ogni. Fajerwerki rozbłysnęły na łódzkim niebie 2 tys. razy na wysokości 200 m. Najbardziej wytrwali mogli bawić się do rana dalej na specjalnie zorganizowanej dyskotece.

Informacja o hotelu
Holiday Inn Łódź to stylowe wnętrza, wyśmienita kuchnia oraz najlepsza obsługa. W hotelu znajduje się 127 pokoi o nowoczesnym wyposażeniu i eleganckim designie, z bezpłatnym dostępem do internetu za pośrednictwem Wi-Fi. W standardowym wyposażeniu pokoju znajdują się również: mini-bar, sejf, telewizor oraz zestaw do parzenia kawy i herbaty. Specjalnością Holiday Inn jest pillow menu, czyli zestaw poduszek w skład którego wchodzą zarówno miękkie jak i twarde modele oraz poduszki dla alergików.

Dzięki Holiday Inn łódzki biznes zyskał aż 490 m.kw powierzchni konferencyjnej, w tym sale których nazwy nawiązują do historii Łodzi oraz jej wyjątkowej spuścizny kulturowej i społeczno-gospodarczej: Filmowa, Przemysłowa, Piotrkowska, Pałacowa, Bankowa i Fabryczna. Największa z sal – Festiwalowa – jest przystosowana do przyjęcia 140 osób przy teatralnym ustawieniu krzeseł. To nie jedyne akcenty nawiązujące do łódzkiego dziedzictwa. Ściany parteru, gdzie mieszczą się m.in. recepcja i bar, zdobi historyczna panorama ulicy Piotrkowskiej, wykonana na podstawie fotografii pochodzących ze zbiorów Muzeum Miasta Łodzi. Także w każdym pokoju hotelowym znajdują się fotografie dawnego miasta. Prawdziwą chlubą hotelu jest Executive Suite – apartament o najwyższym standardzie wyposażenia, składający się z dwóch oddzielnych, ekskluzywnie umeblowanych pokoi oraz dwóch łazienek o nowoczesnym designie, m.in. z szybą, która w zależności od oświetlenia zmienia się z przezroczystej na mleczną.

Więcej informacji o hotelu Holiday Inn Łódź można znaleźć na stronie http://www.hilodz.com/.

Informacja prasowa