Hotel Belloto podejmuje współpracę z warszawską galerią sztuki!

Hotel Belloto podejmuje współpracę z warszawską galerią sztuki!

Usytuowany w murach XVI-wiecznego Pałacu Prymasowskiego hotel Bellotto oferuje relaks i ekscytujące wrażenia dla ciała, ale przy tym dba o doznania artystyczne swoich gości. Wiosną 2023 roku obiekt oficjalnie rozpoczyna kooperację ze znaną warszawską PRAGALERIĄ. Owocem współpracy będą liczne wystawy i aukcje polskich artystów organizowane w hotelu. To jedno z działań, które wpisuje się w strategię hotelu.

Bellotto usytuowany jest w centrum warszawskiej starówki. Ten historyczny pałac, w którym dziś mieści się obiekt, od zawsze był ściśle związany ze sztuką, o czym świadczy nazwa, która pochodzi od znakomitego włoskiego mistrza Canaletta, czyli Bernarda Bellotto. To właśnie dzięki jego dziełom udało się odbudować zniszczoną wojną Warszawę, a szczególnie Starówkę. Stąd w logotypie można dopatrzeć się malarskiego pędzla.

Sztuka jest wpisana w DNA hotelu. Dlatego też w obiekcie były już organizowane liczne wystawy, zarówno uznanych, polskich twórców, jak i lokalnej bohemy artystycznej. W tym celu znajdujące się na parterze sale konferencyjne oraz niezniszczona działaniami wojennymi zabytkowa piwnica zamieniały się w profesjonalną przestrzeń wystawienniczą, nieodbiegającą od standardów prezentowanych przez współczesne galerie sztuki.

Najważniejszy jest klient i wsłuchiwanie się w jego potrzeby. Dlatego hotel na bieżąco stara się sprostać ich potrzebom.

Chcemy, by Hotel Bellotto był dla naszych gości czymś więcej niż tylko hotelem, w którym mogą odpocząć, ale miejscem, które ich inspiruje, wspiera ich codzienne pasje. Dbamy o detale – jak w przeszłości Canaletto i tym się kieruje w codziennej pracy i w myśleniu o przyszłości. Mamy ambicje być hotelem najbardziej skoncentrowanym na pasjach naszych gości. – mówi Maciej Wołoszczak, dyrektor operacyjny Hotelu Bellotto.

Ostatnio goście zwrócili się do hotelu z prośbą o organizacje wernisażu ich ulubionych malarzy. I tak zrodził się pomysł na „Spotkania ze Sztuką” i nawiązanie stałej, strategicznej współpracy z warszawską PRAGALERIĄ. W planach jest organizacja 4 wernisaży, edycja wiosenna, letnia, jesienna i zimowa.

Pragaleria to galeria sztuki i dom aukcyjny istniejący od 2015 roku na warszawskiej Pradze. Głównym celem jej działalności jest promowanie współczesnej polskiej sztuki i klasyki designu. Galeria organizuje wystawy indywidualne i zbiorowe w kraju i za granicą oraz liczne aukcje. Instytucja prezentuje zarówno uznanych już na międzynarodowej arenie artystycznej twórców, jak i początkujące młode talenty. 

Jesteśmy przekonani, że wspólne przedsięwzięcia będą cieszyć się dużym zainteresowaniem wśród gości hotelu, adeptów sztuki, jak i miłośników sztuki i kolekcjonerów. Dołożymy wszelkich starań, żeby wystawy organizowane wspólnie przez Hotel Bellotto i Pragalerię prezentowały najwyższy poziom artystyczny – powiedział Mikołaj Konopacki, Prezes Pragalerii.

Celem "Spotkań ze Sztuką" jest stworzenie unikalnego doświadczenia dla gości hotelowych oraz lokalnej społeczności, którzy będą mieli okazję zobaczyć dzieła wybitnych polskich artystów i poszerzyć swoją wiedzę o sztuce. Pierwsza edycja wiosenna przyniesie wystawę malarską "Portret Warszawy" autorstwa znanego malarza, który przedstawi miasto z różnych perspektyw. W ramach cyklu zaplanowano również aukcje dzieł sztuki, które będą dostępne dla wszystkich chętnych.

Współpraca z Pragalerią to tylko jedna z inicjatyw, które wpisują się w strategię Hotelu Bellotto. Obiekt stawia sobie za cel stworzenie wyjątkowego miejsca, które przyciąga nie tylko ze względu na komfortowy pobyt, ale także przez organizowane w nim wydarzenia kulturalne i artystyczne. Właściciele hotelu zdają sobie sprawę z tego, że goście poszukują coraz częściej miejsc, w których będą mogli połączyć wypoczynek z inspirującymi doświadczeniami i poznać lokalną kulturę.

INFORMACJA PRASOWA