Hilton zdominował światowy ranking Najlepszych Miejsc Pracy

Hilton zdominował światowy ranking Najlepszych Miejsc Pracy

Hilton został uhonorowany prestiżowym tytułem numer 1 na świecie w rankingu Najlepszych Miejsc Pracy, opracowanym przez magazyn Fortune i organizację Great Place to Work. To pierwsze miejsce na liście, po raz pierwszy dla branży hotelarskiej, potwierdza nieustanne zaangażowanie firmy w budowanie solidnej kultury pracy, której fundamentem są inkluzja, dobrostan, rozwój i nobliwy cel.

Od debiutu na liście w 2016 roku, Hilton konsekwentnie rozwija swoją unikalną kulturę, skupiając się na tworzeniu inkluzywnego środowiska, oferując ogromne szanse rozwoju, inspirowanie celowością działań i dostarczanie wsparcia, dzięki któremu 460 000 pracowników na całym świecie stale się rozwija.

Simon Vincent, EVP i prezes Hiltona na Europę, Bliski Wschód i Afrykę, podkreślił znaczenie tego wyróżnienia, mówiąc: „Ta nagroda to dowód na nasze zaangażowanie w budowanie wyjątkowego miejsca pracy, gdzie każdy może się rozwijać. Jest to wynik poświęcenia naszych niezwykłych członków zespołu oraz kultury innowacji, którą pielęgnujemy od ponad wieku”.

Hilton aktywnie buduje inkluzywną kulturę, wspierającą pracowników na każdym etapie ich życia zawodowego i osobistego. Firma oferuje konkurencyjne benefity, takie jak wydłużony urlop rodzicielski, pomoc w adopcji oraz atrakcyjne korzyści związane z podróżami w ramach programu Go Hilton.

W kolejnym kroku ku wsparciu społeczności, Hilton ogłosił uruchomienie programu Hilton Cares, do którego przeznaczy 500 000 USD na stypendia i pomoc finansową dla pracowników oraz lokalnych społeczności związanych z branżą hotelarską. Program ten będzie aktywny od początku 2024 roku.

Cztery filary, na których opiera się Wspaniałe Miejsce Pracy, obejmują inkluzję, dobrostan, rozwój i nobliwy cel. Hilton zdobył uznanie za różnorodność, a firma stale oferuje wsparcie dla dobrej kondycji psychicznej pracowników poprzez inicjatywy takie jak Thrive at Hilton i program opieki Care for All.

Firma wspiera rozwój zawodowy pracowników, oferując bezpłatne kursy w ramach Hilton University, programy partnerskie z platformą Guild oraz inicjatywy przywództwa Lead@Hilton.

Niezmiennie od ponad wieku, Hilton realizuje misję Conrada Hiltona, szerząc gościnność na całym świecie. Nawet podczas trudności związanych z pandemią COVID-19, członkowie zespołu Hilton znaleźli sposoby na kontynuowanie dostarczania wyjątkowych doświadczeń dla gości, pozytywny wpływ na społeczności lokalne i wprowadzanie chwil radości i życzliwości poprzez podróże.

Aby uzyskać miejsce na liście Najlepszych Miejsc Pracy na Świecie, firma musi spełnić rygorystyczne kryteria oceny, w tym uznanie jako wybitny pracodawca globalny na co najmniej pięciu listach Best Workplaces™ w różnych regionach świata.

Uznanie Hiltona za Najlepsze Miejsce Pracy na Świecie to wynik pozytywnych opinii przekazanych przez 460 000 pracowników w 124 krajach i regionach. Hilton, oprócz tytułu World's Best Workplace, został również wyróżniony jako najlepsze miejsce pracy dla kobiet w USA i lider w kategorii najlepszych miejsc pracy w licznych krajach, m.in. w Argentynie, Austrii, Chinach, Dominikanie, Francji, Indiach, Peru, Portugalii, Szwajcarii, Urugwaju i we Włoszech. Od 2016 roku Hilton zdobył łącznie ponad 450 wyróżnień na listach Great Place to Work.

Hilton kontynuuje swoje zaangażowanie w doskonalenie warunków pracy, tworząc inspirujące środowisko dla wszystkich członków zespołu na całym świecie.

INFORMACJA PRASOWA