Hilton Gdańsk hotelem roku 2010

Hilton Gdańsk hotelem roku 2010
Hilton Gdańsk zdobył pierwsze miejsce w konkursie Central & Eastern European Real Estate Quality Awards w kategorii “Hotel, Apartament Wypoczynkowy, Apartament Miejski”.

W konkursie Central & Eastern European Real Estate Quality Awards nominowanych było 300 obiektów i firm z Europy Środkowej i Wschodniej. Do wygrania były nagrody w trzech kategoriach: najlepszej nieruchomości, developera i inwestora roku 2010. CEE Insight Forum wraz z Financial Times ogłosiło finalistów tegorocznego konkursu. Nagrodę w kategorii Hotel, Leisure & Residential Development (“Hotel, Apartament Wypoczynkowy, Apartament Miejski”) otrzymał Hilton Gdańsk jako jedyny obiekt w Polsce wyróżniony w tegorocznym konkursie.

Nie jest to pierwsza międzynarodowa nagroda dla gdańskiego hotelu. Zyskał również status "architektonicznej perły" nadany mu przez kapitułę CIJ awards – prestiżowego magazynu branżowego. Ponadto Hilton Gdańsk został okrzyknięty najbardziej luksusowym hotelem w Polsce wygrywając w plebiscycie TopHotel organizowanego przez Netmedia S.A., a także zyskał tytuł „debiutu roku” i „hotelu z pomysłem” przyznany przez magazyn "Hotelarz".

Uroczysta gala konkursu CEEQA odbyła się 1 marca 2011. Gościło na niej ponad pół tysiąca przedstawicieli ze świata biznesu z 30 państw świata.