Hampton by Hilton Warsaw City Centre wyróżniony znakiem Eko

Hampton by Hilton Warsaw City Centre wyróżniony znakiem Eko
Nowy hotel Hampton by Hilton Warsaw City Centre jeszcze przed oficjalnym otwarciem otrzymał prestiżową nagrodę CEE Green Building Awards.

CEE Green Bulding Awards to stosowany w budownictwie znak jakości „Eko”. Honoruje się nim obiekty energooszczędne, korzystające z przyjaznych dla środowiska materiałów i technologii. Kryterium na podstawie którego ocenia się wybrane inwestycje jest system LEED. Niezależni eksperci uwzględniają w nim m.in. usytuowanie budynku, zużycie energii elektrycznej i wody, jakość powietrza wewnątrz budynku, innowacyjność projektu oraz wpływ wybranych rozwiązań architektonicznych na środowisko naturalne. Na podstawie zdobytych punktów we wszystkich kategoriach, przyznawany jest jeden z trzech certyfikatów LEED: Srebrny, Złoty lub Platynowy.

Największy Hampton by Hilton w Europie
Warszawski City Centre będzie największym hotelem tej marki w całej Europie. Mieści się w samym centrum miasta przy ul. Wspólnej 72, w bliskim sąsiedztwie Dworca Centralnego. Znak jakości CEE Green Building Awards, został przyznany inwestycji jeszcze przed oficjalnym otwarciem. Budynek hotelu zużywa o 40 % mniej energii niż przeciętnie obiekty tego typu. Dzięki wydajnym technologiom wewnątrz hotelu, udało się także zmniejszyć zużycie wody i spływ wody deszczowej o całe 80% w porównaniu do warunków przy Wspólnej 72.

Dla biznesu i rodziny
Na 17 kondygnacjach hotelu znajduje się 300 nowoczesnych i komfortowych pokoi, przygotowanych z myślą zarówno o osobach będących w podróży służbowej, jak i turystach. Przestronne i gustownie urządzone pokoje wyposażono w nowoczesne udogodnienia, które umilą pobyt podróżującym. W każdym pokoju, goście będą mieli do dyspozycji 32-calowe telewizory HD, radiobudziki z możliwością odtwarzania plików mp3, specjalnie zaprojektowane łóżka Hampton oraz szybki internet wi-fi na terenie całego hotelu.

Osoby podróżujące w interesach docenią  całodobowy bar z przekąskami i świetnie wyposażone centrum fitness. Dużym atutem będą sale funkcjonalne sale konferencyjne w eleganckiej oprawie.

Nowy Hampton by Hilton uczestniczy również w wielokrotnie nagradzanym programie lojalnościowym Hilton HHonors, oferującym szansę na zdobycie punków i odbioru nagród w ponad 4 000 hoteli na całym świecie.

INFORMACJA PRASOWA