Gdzie znajdują się najdroższe hotele w Polsce?

Gdzie znajdują się najdroższe hotele w Polsce?
Ceny za nocleg w największych miastach Europy powoli spadają, jednak owy spadek nie dotyczy dawnej stolicy Polski – Krakowa. Noc spędzona w mieście lajkonika jest coraz droższa i średnio oscyluje wokół 94 euro.

Średnia cena za nocleg w europejskich miastach spadła w stosunku do poprzedniego miesiąca o blisko 3 proc., w Krakowie zaś notujemy pokaźny wzrost, bo aż o 10 proc. Średnia cena noclegu w jednej z polskich metropolii wynosi w czerwcu 94 euro i jest to najwyższa cena za nocleg w tym mieście i, w tym roku.

Z analizy przeprowadzonej przez tHPI (trivago Hotel Price Index), czyli w tzw. indeksie cen hoteli, który jednocześnie zawiera średnie ceny noclegów w 50 najpopularniejszych centrach europejskich – Kraków jest obecnie najdroższy w Polsce pod względem noclegów.

Należy zaznaczyć, że jeszcze w zeszłym miesiącu można było spędzić noc za 85 Euro, w tym trzeba wydać już 94 Euro. W innych miastach Polski ceny plasują się na stałej pozycji, nie wyróżniają się również zbytnim skokiem lub spadkiem. Cena za nocleg w gdańskim hotelu (81 Euro) pozostała bez zmian. Jednoprocentowy wzrost cen nastąpił we Wrocławiu, a w Warszawie i Poznaniu ceny noclegów potaniały o 1 proc.

Źródło: e-hotelarz.pl