Gdańskie Sukcesy

Gdańskie Sukcesy
Od początku swojej działalności Gdańska Organizacja Turystyczna i powstałe w 2005 roku Gdańsk Convention Bureau otrzymało od swoich partnerów i przyjaciół wiele ciepłych słów i dowodów uznania za swoją działalność.

Za wszystkie serdecznie dziękujemy i jednocześnie zapewniamy, że są one mobilizacją do dalszych, wytężonych prac na rzecz gdańskiej turystyki indywidualnej i biznesowej.

Jest nam niezmiernie miło, że szczególnie w ostatnim czasie, zarówno Gdańska Organizacja Turystyczna, jak i Gdańsk Convention Bureau zostały docenione za swoją działalność, czego wyrazem są liczne nagrody, w tym indywidualne wyróżnienia dla Prezes Zarządu GOT/GCB Anny Górskiej, która m.in. została w sierpniu Przewodniczącą oddziału Europy Centralnej ICCA (największego na świecie stowarzyszenia skupiającego ponad 800 podmiotów związanych z turystyką biznesową) oraz znalazła się wśród zasłużonych dla Turystyki przez Ministerstwo Sportu i Turystyki podczas uroczystej gali „Move your imagination”, która odbyła się w Warszawie.

Cieszymy się, że nagradzane są efekty naszej działalności. Wielkim sukcesem okazało się wprowadzenie mobilnej aplikacji gdansk4uMOBILE nagrodzonej m.in. „Wawrzynem Polskiej Turystyki” oraz wyróżnionej podczas Światowego Dnia Turystyki. Wcześniej gdansk4uMOBILE zajęła I miejsce wśród najpopularniejszych miejskich aplikacji mobilnych w Polsce. Mamy nadzieję, że również pierwsza w Polsce mobilna aplikacja kongresowo – eventowa GCBeVENT stworzona na potrzeby Gdańsk Convention Bureau okaże się prawdziwym hitem na rynku turystyki biznesowej.

Jako Gdańsk Convention Bureau możemy się również pochwalić nagrodą, którą otrzymaliśmy niedawno w 5. edycji międzynarodowego festiwalu filmów turystycznych ART&TUR za spot promujący 4 produkty turystyki biznesowej Gdańsk i Regionu: bursztyn, morze, zamki gotyckie oraz Solidarność. Za projekt programu promującego wymienione produkty turystyczne GCB otrzymało nagrodę w konkursie Brief for Poland „Welcome 2012”.

Od lat dbamy o jakość obsługi turystów – organizując szkolenia dla pracowników oraz coroczne badanie „Tajemniczy klient”. Utrzymywanie wysokich standardów w naszych punktach Informacji Turystycznej potwierdzają nagrody: „Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej wśród miast-gospodarzy EURO 2012 w Polsce” (Gdańskie Centrum Informacji Turystycznej) oraz najwyższa ocena certyfikacyjna dla „Informacji Turystycznych” przyznawana przez Polską Organizację Turystyczną.

W ciągu ostatnich lat stworzyliśmy w Gdańsku nowoczesny, wielowymiarowy system Informacji Turystycznej: punkty stacjonarne, rowerowa (sezonowa) „it”, portal turystyczny www.gdansk4u.pl, aplikacja mobilna gdansk4u MOBILE, a teraz rozpoczęliśmy udział w wojewódzkim projekcie, który obejmuje sieć infomatów. Z tych wszystkich źródeł Informacji korzysta rocznie kilkaset tysięcy osób.

Wprowadziliśmy i rozwinęliśmy z sukcesem Kartę Turysty. Od chwili debiutu w maju 2009 roku Karta stała się liderem rynku w Polsce. Dzięki zaufaniu Partnerów i ich chęci do współpracy zintegrowaliśmy w jednym miejscu blisko 250 ofert, dzięki czemu pokazaliśmy bogatą i różnorodną ofertę turystyczną Gdańska i Metropolii. Wiele nagród branżowych potwierdziło, że powstał bardzo dobry produkt. Ale najcenniejszym dla nas wyróżnieniem była nagroda internautów (mieszkańców i turystów) – „Top Produkt Pomorza”.

W dalszym ciągu planujemy rozwój narzędzi, dzięki którym produkty turystyczne będzie można promować, integrować i skutecznie sprzedawać.

Równie ważne, jak otrzymane nagrody i wyróżnienia są dla nas słowa uznania, które wysyłają nam nasi partnerzy. Tak jak podziękowania, które Gdańsk Convention Bureau otrzymało od organizatorów spotkań z całej Polski po zorganizowanej w sierpniu wizycie studyjnej:

„Jeszcze raz bardzo serdecznie Wam dziękuję za zorganizowanie tego świetnego study tour’a. Cieszę się, że mogłam w nim uczestniczyć i na pewno poszerzyło to moją wiedzę o możliwościach konferencyjnych Trójmiasta. Chciałam również dodać, że dzięki Waszemu serdecznemu nastawieniu i przyjacielskiej aurze, atmosfera była wspaniała!” - DMC Poland.

„Jesteście (GCB) mega profesjonalne – i to było widać na każdym kroku programu. W moim przypadku wyjazd z Wami się opłacił i bardzo dużo z niego skorzystałam! Macie w sobie to „coś” co do Was ciągnie!” – UTE Travel Incentive & Events

...oraz te otrzymane po szkolenie EIBTM Talks Technology, w którym udział wzięli przedstawiciele branży turystyki biznesowej z Gdańska, a w roli prelegentów wystąpiło czterech zagranicznych ekspertów w dziedzinie wykorzystania nowych technologii w branży spotkań:

„Bardzo dziękujemy za możliwość wzięcia udzialu w szkoleniu „EIBTM Talks Technology. Tematyka szkolenia bardzo interesująca - szczególnie część dotycząca rewolucji mobilnej oraz prezentacja nowej aplikacji mobilnej GCB. Prowadzący poszczególne prezentacje posiadają bardzo duża wiedze na temat przyszłości przemysłu spotkać co na pewno zainteresowało wszystkich uczestników szkolenia z hoteli oraz branży eventowej. Dziękujemy GCB za organizacje tego rodzaju szkolenia, mogąc przy okazji spotkać się ze środowiskiem hotelarskim i przy okazji wymienić doświadczenia na temat trendów i przyszłości spotkań w Trójmieście” - Karolina Ferenc, Scandic Gdańsk

Wiele pozytywnych, często entuzjastycznych, opinii i podziękowań otrzymują też pracownicy Informacji Turystycznej:

„Sehr geehrte Frau Schroeder, ich danke Ihren sehr herzlich für Ihre unverzügliche Hilfsbereitschaft. Das hat meine Familie und mich sehr erfreut. Herzliche Grüße aus dem Aller-Leine-Tal in Niedersachsen.“ - Lena Wrede und Familie

“Dear Małgorzata, Thank you for your quick answer. You are a really good ambassador for your city! We are looking forward to our trip to Gdansk even more now. With kind regards” - Dick van Pelt

„Dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu wycieczki szkolnej.” – maturzyści z Bielska Białej.

„Witam, dziękuję za pomoc. Nie spodziewałam się aż tylu Informacji i tak miłej i szybkiej obsługi. Serdeczne dzięki!!! Pozdrawiam.“ - Ewa Jasińska z Poznania.

“Dear Mrs. Paula, thank you so much of your email with information. Karta turysty - it´s great for tourists! Best regards from Brno” - Roman Labedz.

“Bonjour, nous vous remercions pour ces informations détaillées, et bravo pour l'effort de les avoir envoyées en Français. Bonne journée.” - Gaetano FAZIO

Po latach wytężonej pracy i po wielu dowodach uznania jesteśmy przekonani, że zarówno Gdańska Organizacja Turystyczna jak i Gdańsk Convention Bureau są potrzebne i spełniają ważną role w rozwoju pomorskiej turystyki indywidualnej i biznesowej. Świadczy o tym zwiększająca się każdego roku liczba turystów indywidualnych i biznesowych, wzrost sprzedaży Karty Turysty oraz odwiedzin na stronach gdansk4u.pl i gdanskconvention.pl, a także coraz większe zainteresowanie Gdańskiem i Regionem jako destynacją turystyczną i konferencyjną.

Dziękujemy naszym partnerom – gdańskim, polskim i zagranicznym za współpracę i ciepłe słowa. Obiecujemy dać z siebie jeszcze więcej!

Nie możemy też zapomnieć o turystach – indywidualnych i biznesowych. Mamy nadzieję, że już wkrótce odwiedzicie Gdańsk i Region!

Informacja prasowa