Gdańsk z szansą na Kongres ICCA 2017

Gdańsk z szansą na Kongres ICCA 2017
Szanghaj oficjalnie ogłosił decyzję o organizacji ICCA Congress 2017 w Europie. Na tak zwanej "short liście", znalazły się Gdańsk, Praga i St. Petersburg. Gospodarza przyszłego spotkania ICCA poznamy 19 maja 2014 r.

Kongres ICCA (International Congress & Convention Association), jest największym na świecie stowarzyszeniem branży spotkań. Reprezentuje ponad 1000 podmiotów z 90 krajów świata, oraz dysponuje największą bazą danych o konferencjach. Podczas 52. Walnego Zgromadzenia Członków ICCA w Szanghaju zapadła oficjalna decyzja o zorganizowaniu Kongresu w Europie. Wśród potencjalnych organizatorów najczęściej wymienia się Gdańsk, Pragę i St. Petersburg.

Kongres jest nie tylko niepowtarzalną szansą promocji Polski jako potentata branży konferencyjnej, ale też ogromnym wyzwaniem organizatorskim. Dobra ocena ponad 1000 znakomitych gości, profesjonalistów, top managment i realizatorów MICE, szczególnie wyczulanych na punkcie dobrej realizacji wydarzeń, może zaowocować, w przyszłości kolejnymi prestiżowymi eventami w naszym kraju.

Gdańsk Convention Bureau/GOT przedstawiło jedną z najlepiej ocenionych przez Zarząd ICCA ofert. Do końca kwietnia przyszłego roku, miasta „short listy”, będą miały czas na ewentualne zmiany w propozycjach. Ostateczny projekt Gdańsk zaprezentuje 17 maja 2014r. Ogłoszenie wyników nastąpi dwa dni później, 19 maja podczas targów IMEX we Frankfurcie.

INFORMACJA PRASOWA