Gdańsk wśród 10 miast z największym wzrostem w statystykach ICCA!

Gdańsk wśród 10 miast z największym  wzrostem w statystykach ICCA!
Z 19 eventami więcej, w stosunku do poprzedniego, Gdańsk znalazł się w rocznym raporcie ICCA wśród 10 destynacji z największym wzrostem ilości konferencji stowarzyszeń.

Baza danych ICCA, czyli International Congress and Convention Association, to baza wszystkich konferencji i kongresów, organizowanych tylko i wyłącznie przez stowarzyszenia (association meetings) na całym świecie. Baza nie uwzględnia innych spotkań biznesowych, czyli np. korporacyjnych, szkoleń czy targów. W raporcie uzwględnione są miasta będące gospodarzem największej ilości kongresów, w kontekście globalnym, a także z podziałem na kontynenty.

Spotkanie, aby zostało zarejestrowane w bazie ICCA, musi spełnić następujące kryteria:
•liczyć minimum 50 uczestników;
• odbywać się cyklicznie i być rotacyjne;
•migrować pomiędzy co najmniej 3 państwami;
• spotkanie międzynarodowe.

W 2011r w Gdańsku zarejestrowano 23 takie spotkania. Wśród polskich miast Gdańsk znalazł się na 3 pozycji, po Warszawie (65 spotkań) i Krakowie (40 spotkań), a przed Wrocławiem (10 spotkań) i Poznaniem (8 spotkań). Inne miasta nie zakwalifikowały się do tegorocznego rankingu.

Baza danych ICCA należy do najbardziej znanych i cenionych na świecie raportów, obrazujących liczbę organizowanych na świecie spotkań stowarzyszeń. Rankingi te stanowią istotną przesłankę decyzyjną dla organizatorów kongresów, dlatego też wszystkim destynacjom na świecie zależy na tym, aby być w nim jak najwyżej. Pod nazwą Gdańsk w bazie danych ICCA znajdują się również spotkania biznesowe organizowane w Sopocie i Gdyni. Całkowita ilość spotkań stowarzyszeń w bazie to 10 119. Polska zajęła 21 miejsce w rankingu (!) z 165 spotkaniami.

Pełny raport ukaże się na początku lipca 2012 r.

Informacja prasowa