Francuskie wina podczas Sofitel Wine Days

Francuskie wina podczas Sofitel Wine Days

Sofitel Wrocław Old Town to obiekt należący do międzynarodowej sieci Sofitel - jednej z najbardziej prestiżowych marek grupy Accor. Ten ekskluzywny, pięciogwiazdkowy hotel konferencyjny chcąc wzbogacić swą ofertę i zapewnić dodatkowe atrakcje po raz kolejny organizuje wyjątkowe święto francuskiego wina. Wydarzenie pod hasłem Sofitel Wine Days potrwa do końca października.

Święto wina w hotelu Sofitel we Wrocławiu stało się już tradycją. Każdego roku bowiem w obiekcie można wziąć udział w wyjątkowym cyklu wydarzeń przepełnionych francuską atmosferą. Tym razem oficjalne otwarcie odbyło się 22 września, a cało święto potrwa aż do 31 października.

Wybór tej daty nie jest przypadkowy. To właśnie wrzesień i październik stanowi we Francji okres zbiorów, a co za tym idzie, zwieńczenia całorocznej pracy winiarzy. Wrocławski Hotel Sofitel obchodzi to święto gdyż sam stanowi nieoficjalną ambasadę francuskiej kultury i tradycji. Stąd też zrodził się pomysł na stworzenie wydarzeń na cześć winobrania pod wymownym hasłem Sofitel Wine Days.

W czasie trwania dni wina, goście hotelu będą mogli odwiedzić restaurację Pan Tadeusz oraz bar Le Louis d'Or, by skosztować tam dań w towarzystwie dobranych i wyselekcjonowanych win regionalnych. Prócz tego goście będą mieli okazję wziąć udział w wykładach i warsztatach, a także pokazach prowadzonych przez ambasadorów marki Moer Chandon oraz Veuve Clicquot. Z kolei dla zainteresowanych poznawaniem procesu powstawania szlachetnego trunku, hotel Sofitel przygotował wycieczkę do lokalnej winnicy Adoria.

Dni wina trwają od 22 września i zakończą się wraz z końcem października.

INFORMACJA PRASOWA