FORUM HUMANUM MAZURKAS wyróżniony przez branżę!

FORUM HUMANUM MAZURKAS wyróżniony przez branżę!

Podczas finału szóstej edycji MP Power Awards prezesi Grupy Mazurkas Andrzej Bartkowski i Andrzej Hulewicz odebrali statuetkę MP Power Projekt w kategorii CSR w branży eventowej.

Forum Humanum Mazurkas  to działający od 5 lat projekt pełniący funkcję mecenatu dla sztuki,  który  zyskał uznanie w oczach jury największego corocznego wydarzenia branży eventowej.

Projekt Forum Humanum Mazurkas  jest  realizowany jest w całości „pro publico bono”, przy zaangażowaniu samorządów lokalnych jako partnerów, jego głównym organizatorem jest MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel.  Z każdym kolejnym wydarzeniem inicjatywa  udowadnia, że  świat kultury i sztuki może iść w parze z biznesem.

Co roku w ramach Forum Humanum Mazurkas odbywa się od kilku do kilkunastu wydarzeń artystycznych: koncertów, benefisów, występów artystów sceny operowej, baletowej, musicalowej i teatralnej, w których każdorazowo uczestniczy ok. 800 osób – przedstawicieli społeczności lokalnej oraz ludzi ze świata kultury, sztuki, biznesu.


Inicjatywie towarzyszy także projekt „Scena Talentów FHM” mający na celu promocję młodych utalentowanych artystów z różnych dziedzin sztuki, którzy dostają szansę na dalszy rozwój artystyczny nie tylko w kraju, ale i za granicą.

„Niezmiernie cieszy nas, że idea mecenatu dla sztuki, którą już od ponad 5 lat staramy się propagować za sprawą projektu Forum Humanum Mazurkas, zyskała uznanie również  w oczach przedstawicieli branży eventowej – podkreśla prezes Grupy Mazurkas Andrzej Bartkowski. To utwierdza nas w przekonaniu, że warto głośno mówić o potrzebie wsparcia kultury, również jako o elemencie szerszej polityki firmy, realizowanym konsekwentnie, na co dzień, z uwzględnieniem potrzeb społeczności lokalnej."

Działania promujące kulturę  i sztukę  prowadzone przez MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel edukują i pokazują, że sztukę warto promować i wspierać.

INFORMACJA PRASOWA

Zdjęcia: źródło MCC Mazurkas