Finał akcji „Szlachetna Paczka” w Expo XXI Warszawa

Finał akcji „Szlachetna Paczka” w Expo XXI Warszawa

W miniony weekend 13-14 grudnia miał miejsce finał akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka”, której partnerem został obiekt konferencyjno-wystawienniczy Expo XXI Warszawa. Zarządcy obiektu użyczyli wolontariuszom Halę nr 3, w której został zorganizowany magazyn zastępczy oraz magazyn medialny mazowieckiego oddziału „Szlachetnej Paczki”.

„Szlachetna Paczka” to szczytna akcja, zapoczątkowana w 2000 roku przez studentów duszpasterstwa akademickiego. Projekt polega na wspieraniu ubogich rodzin poprzez wręczanie im prezentów świątecznych. W akcji może wziąć udział każdy, zarówno osoby prywatne, jak i firmy chcące wspomóc najbardziej potrzebujących. Wolontariusze z całego kraju organizują listy rzeczy najbardziej potrzebnych osobom wspieranym przez akcję. Następnie ochotnicy fundują je w postaci świątecznych prezentów. W projekt zaangażowanych jest coraz więcej osób. W zeszłym roku akcję wsparło ponad 617 tys. osób, w tym liczna grupa celebrytów mi. in. Anna Mucha, Kamil Stoch, Edyta Olszówka czy Robert i Anna Lewandowscy.

- Projekt Szlachetnej Paczki jest wyjątkowy m.in. ze względu na promowanie idei odpowiedzialnego pomagania. Każda akcja charytatywna, szczególnie w okresie świątecznym, ma duże znaczenie. Ale ten projekt jednoczy wolontariuszy, osoby dobrej woli i firm w celu realizowania rzeczywistych i często bardzo podstawowych potrzeb najuboższych rodzin, dzieci i osób starszych. Każdy pomaga tak, jak może i w myśli tej zasady EXPO XXI Warszawa udostępniło organizatorom całą Halę nr 3 na magazyn zastępczy i magazyn medialny dla województwa mazowieckiego. Dla nas jest to także niezwykła okazja do działania zespołowego – wspólnie wybraliśmy wielodzietną rodzinę, która otrzyma dużą paczkę z prezentami od EXPO XXI - skomentowała Żaneta Berus, prezes zarządu EXPO XXI Warszawa.

W ramach akcji Expo XXI Warszawa użyczyło organizatorom przedsięwzięcia Halę nr 3, która zmieniła się w magazyn zastępczy dla prezentów wysyłanych stąd do potrzebujących. Stworzono tutaj również magazyn medialny, gdzie można było się spotkać bezpośrednio z rodzinami, którym wręczono prezenty. Całości imprezy towarzyszyła radosna oprawa muzyczna oraz różnego rodzaju gry, zabawy i konkursy.

INFORMACJA PRASOWA