Festiwal im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Festiwal im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju
Festiwal im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju - czyli muzyka klasyczna podwójnie uzdrawiająca.

Muzyka klasyczna dobrze komponuje się ze SPA. Wspólnym mianownikiem obu jest przecież przynoszenie człowiekowi spokoju, odprężenia i wewnętrznej harmonii. Co jednak, gdy to kojące połączenie otrzyma wymiar bardziej intensywnego związku?


Szansę na poznanie odpowiedzi na to pytanie stwarza Hotel Słoneczny Zdrój Medical Spa & Wellness w Busku – Zdroju, proponując pakiet pobytowy z karnetem na wszystkie koncerty w ramach Międzynarodowego Festiwalu im. Krystyny Jamroz (hotel jest sponsorem tegorocznej edycji) oraz voucherem do SPA. Oferta łączy flagową imprezę kulturalną organizowaną w Busku-Zdroju z walorami uzdrowiskowymi miejscowości. Goście będą więc podziwiać kunszt muzyczny występujących artystów, ale dodatkowo skorzystają z chociażby kąpieli siarczkowych, będących domeną świętokrzyskiego uzdrowiska.

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju to wielkie święto muzyczne regionu. Organizowane jest rokrocznie z początkiem lata na cześć Krystyny Jamroz - śpiewaczki operowej wywodzącej się z Buska-Zdroju. Na festiwalowych scenach podziwiać możemy występy polskich i zagranicznych muzyków, dyrygentów i śpiewaków wykonujących koncerty symfoniczne, kameralne, recitale mistrzowskie, gale operowe, operetkowe i oratoria. W tym roku ta wielka uczta muzyczna odbędzie się w dniach od 29 czerwca do 6 lipca, a uświetni ją występ takich gwiazd jak Małgorzata Walewska czy Edyta Geppert.

Festiwal jest także doskonałą sposobnością do odbycia muzycznej odysei po regionie Ponidzie. Koncerty w ramach tej wielkiej imprezy odbywają się przede wszystkim w Busku-Zdroju, ale część z nich organizowana jest również w takich klimatycznych miejscach jak: Kościół pw. św. Wojciecha w Glinianach, Pałac w Kurozwękach, Synagoga Stara w Pińczowie, Kolegiata NMP w Stopnicy, czy Bazylika Mniejsza w Wiślicy.

INFORMACJA PRASOWA