Expo XXI Warszawa gospodarzem Kongresu FTTH 2015

Expo XXI Warszawa gospodarzem Kongresu FTTH 2015

Dzięki zwycięstwie w międzynarodowym przetargu obiekt konferencyjny Expo XXI Warszawa będzie miał zaszczyt stać się lokalizacją dla prestiżowego Kongresu FTTH. Wydarzenie to będzie miało miejsce w dniach 10-12 lutego 2015 roku, a jego motto przewodnie to: „Creating a Connected Continent”.

Przyszłoroczny, międzynarodowy event FTTH to jedno z najdonioślejszych imprez świata internetu światłowodowego, która za każdym razem przyciągała ponad 3000 uczestników. Jest to już trzecia edycja i tym razem odbędzie się ona w Warszawie. Patronem polskiej odsłony tego, jakże ważnego kongresu, zostało Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji we współpracy z Urzędem Komunikacji Elektronicznej.

- Polski Narodowy Plan Szerokopasmowy jest w pełni zgodny z Europejską Agendą Cyfrową, która wymaga, by do 2020 roku 100% gospodarstw domowych i firm miało dostęp do łącza internetowego o prędkości minimum 30 Mbps, a 50% gospodarstw i firm mogło korzystać z łącza o prędkości 100 Mbps. Łączy nas wspólny cel: zapewnienie szybkiego dostępu do Internetu dla każdego. Jesteśmy dumni, że Konferencja FTTH odbędzie się w Warszawie i nie możemy się doczekać tego wydarzenia – mówi projekt Magdalena Gaj, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Kongres FTTH potrwa 3 dni i w jego trakcie odbędą się targi branżowe, a także liczne prelekcje ekspertów dziedziny oraz specjalistyczne warsztaty, w których uczestnicy przedsięwzięcia będą mogli wziąć udział. Na wybór Expo XXI Warszawa na gospodarza imprezy wpłynęła przede wszystkim dogodna lokalizacją obiektu, jego nowoczesne wyposażenie technologiczne, a także zróżnicowane powierzchnie konferencyjne, które umożliwiają realizację zarówno targów, jak i warsztatów oraz bogate doświadczenie personelu w organizacji podobnych wydarzeń.

- Możliwość pełnienia funkcji gospodarza tak prestiżowego wydarzenia to dla nas duże wyróżnienie, czujemy się ambasadorami Polski i dołożymy wszelkich stań, aby zarówno krajowi, jak i zagraniczni goście miło wspominali czas spędzony na Konferencji FTTH. Nasz sukces w międzynarodowym przetargu pokazuje, że Polska ma do zaoferowania ciekawą, zaawansowaną pod względem technicznym bazę eventową, nie odbiegającą niczym od światowych standardów. Dodając do tego wygodną lokalizację w centrum kontynentu, coraz lepiej przygotowaną bazę hotelową i transport uzyskujemy bardzo duży potencjał do eksploatacji. Expo XXI jest zawsze otwarte na oryginalne, niestandardowe i nowatorskie projekty, dlatego cieszymy się, że i tym razem możemy przecierać międzynarodowe szlaki w branży MICE - powiedziała wygranie przetargu Żaneta Berus, prezes zarządu Expo XXI Warszawa.

INFORMACJA PRASOWA