European Hotel Manager of the Year 2021 w rękach Polaka!

European Hotel Manager of the Year 2021 w rękach Polaka!

Bardzo się cieszymy, że możemy przekazać dobre wieści o przyznaniu naszemu rodakowi prestiżowej nagrody European Hotel Manager of the Year 2021, którą co roku przyznaje podczas uroczystej gali Europejskie Stowarzyszenie Dyrektorów Hoteli - European Hotel Managers Association (EHMA). 

Nagrody przyznawane są jednemu z członków stowarzyszenia. Zwycięzcę wybiera Zarząd z 3 nominowanych osób, które z kolei zostały wybrane głosami członkow EHMA. Tym razem padło na Pawła Lewtaka, dyrektora generalnego hotelu Polonia Palace w Warszawie i członka zarządu Hoteli Warszawskich "Syrena" (czyli firmy posiadającej 3 obiekty w Warszawie: Hotel Polonia Palace, Hotel MDM, Hotel Metropol). 

Paweł Lewtak już w ubiegłym roku otarł się o to prestiżowe wyróżnienie, ponieważ był już w nominowanej trójce. Znalazł się tam w uznaniu za osiągnięcia zawodowe w swojej 20-letniej karierze hotelarskiej na stanowiskach managerskich (zarówno w obiektach sieciowych, jak i niezależnych).

W tym roku udało się zdobyć nagrodę główną i tym samym Paweł Lewtak został pierwszym nagrodzonym reprezentantem z Europy Centralnej. To ogromny sukces!

Paweł Lewtak: „Bardzo się cieszę z tej nagrody, którą odbieram jako pozytywny akcent po niezwykle wymagającym, dla całej naszej branży i na całym świecie, roku pandemii, czasie pełnym wyzwań i trudnych decyzji. Od zawsze powtarzam, że za każdą nagrodą, sukcesem, tytułem stoi zespół ludzi – profesjonalnych, oddanych, pełnych pasji i poświęcenia. Na sukces pracuje cały sztab i jestem szczęśliwy, że mam za sobą zaufany zespół, z którym wspólnie przetrwaliśmy trudny czas, a teraz wracamy do normalności i razem świętujemy nasze małe sukcesy – stopniowe otwieranie hoteli, gastronomii, powracających gości i świetne opinie w internecie. Nagroda cieszy podwójnie – Europa Centralna nareszcie została dostrzeżona i doceniona na hotelarskiej mapie w tej części świata. Jestem dumny, że Polska może się pochwalić wieloma wspaniałymi obiektami, perełkami architektonicznymi, świetną obsługą, doskonałymi ofertami i jakością. To zaszczyt reprezentować nasz rynek, który rozwija się bardzo dynamicznie i wysoko stawia poprzeczkę zagranicznym markom. Bardzo bym chciał, aby więcej managerów z Polski dołączyło do EHMA. Uważam, że mogą wiele wnieść do organizacji, ale także czerpać z know-how innych członków, a tym samym rozwijać swoje obiekty, kształcić kadry, inwestować w wiedzę i podnosić standardy.” 

Stowarzyszenie EHMA to elitarna organizacja non-profit, która zrzesza aktualnie ponad 400 przedstawicieli z 29 krajów, w tym 300 dyrektorów generalnych. Umożliwia wymianę doświadczeń, promuje europejskie hotelarstwo i dąży do zapewnienia usług i standardów na najwyższym poziomie. 

Panu Pawłowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

INFORMACJA PRASOWA

fot. N. Piwowarczyk