Dzień Dawcy Szpiku w Hampton by Hilton Warsaw Airport

Dzień Dawcy Szpiku w Hampton by Hilton Warsaw Airport

W dniu 9 października br. hotel Hampton by Hilton Warsaw Airport będzie przeprowadzał rejestrację potencjalnych dawców szpiku. Jest to szczytna inicjatywa w ramach międzynarodowej akcji 2014 Global Week of Service, w której udział biorą wszystkie hotele sieci Hilton, aktywnie włączając się w działania wolontariatu. Dzień Dawcy Szpiku organizowany jest na terenie obiektu przy współpracy z fundacją DKMS Polska.

Charytatywna akcja jest przeprowadzana w Hampton by Hilton Warsaw Airport już po raz drugi. Do wsparcia inicjatywy zostały zaproszone gwizdy programu „Twoja twarz brzmi znajomo” m.in. Magda Steczkowska, Kuba Molęda, Maja Bohosiewicz czy Jacek Kawalec. Będą one zachęcać odwiedzających do dokonania rejestracji.

By móc dokonać zgłoszenia, należy przyjść do hotelu Hampton by Hilton Warsaw Airport w godzinach od 11:00 do 17:00. Jedyne warunki, jakie należy spełnić to bycie osobą zdrową między 18-55 rokiem życia. Rejestracja jest szybka, bezpłatna i bezbolesna.

Fundacja DKMS Polska, współorganizator przedsięwzięcia, posiada długoletnie doświadczenie w tego typu działalności. Od momentu powstania organizacji w 2008, przebadała ona i zarejestrowała już ponad 550 tysięcy osób, z czego 1000 zostało dawcami szpiku i uratowało komuś życie.

INFORMACJA PRASOWA