Dzień Chorwacji na Targach LATO 2011

Dzień Chorwacji na Targach LATO 2011
Pierwszego dnia Targów LATO 2011 odbędzie się Dzień Chorwacji, podczas którego otwarta zostanie wystawa „Be CROative” prezentująca Chorwację od strony wyjątkowych produktów narodowych. W specjalnie zaprojektowanej strefie pokazanych zostanie ponad 40 najwyższej jakości chorwackich artykułów i słynnych wynalazków. Dla dzieci przygotowana będzie wyjątkowa wyspa, na której najmłodsi będą mogli w miłej atmosferze pobawić się z popularnymi chorwackimi maskotkami, wziąć udział w konkursach i otrzymać upominki. XVI Targi Turystyki i Wypoczynku LATO 2011 odbędą się w dniach 1-3 kwietnia w warszawskim Centrum MT Polska przy ul. Marsa 56c. Wstęp na targi jest bezpłatny.

- Chorwacja znana jest Polakom z malowniczych krajobrazów, pięknej przyrody, zachwycającego wybrzeża Adriatyku i wyjątkowych atrakcji turystycznych ale warto sięgnąć dalej, by dowiedzieć się jak wiele ten kraj ma jeszcze do zaoferowania. Targi LATO będą okazją do promowania w Polsce znanych na całym świecie chorwackich marek, regionalnych produktów które nie tylko są wyrazem tamtejszej tradycji ale również efektem pracy i odkryć kreatywnych mieszkańców tego śródziemnomorskiego kraju. Niewątpliwie wystawa organizowana podczas Dnia Chorwacji pozwoli na nowo poznać ten kraj, gdzie piękno i tradycja łączą się z nowoczesnością – mówi Urszula Potęga, prezes MT Targi, organizatora Targów LATO.

Jak zobaczyć, posłuchać i poczuć Chorwację na Targach LATO?

Przestrzeń wystawy „Be CROative” będzie zaaranżowana na Targach LATO w formie dwóch kostek symbolicznie nawiązujących do Chorwacji. Zwiedzający będą mogli obejrzeć multimedialną prezentację „Zobacz, posłuchaj, poczuj” ukazującą piękno Chorwacji oraz zapoznać się z najlepszymi narodowymi produktami prezentowanymi w luksusowych szklanych gablotach. Dodatkowo odwiedzającym towarzyszyć będą typowe dla Chorwacji dźwięki, odgłosy morza, mew, świerszczy czy dalmackich dzwonów kościelnych. Na wystawie zaprezentowanych zostanie ponad 40 różnorodnych produktów opatrzonych symbolami „Oryginalne Chorwackie” i „Chorwacka jakość”. Wśród nich znajdą się m.in. owocowy syrop Amarena, regionalne wina, sery, oliwa, wędliny, Vegeta firmy Podravka, tradycyjne chorwackie ciastka - Paprenjak, delikatne mydła z oliwy z oliwek z Brač czy kolekcje biżuterii z Dubrovnika. Wystawa przypomni również o słynnych chorwackich wynalazkach jak długopis Penkala, spadochron Vrančića, torpeda Lupisa czy system prądu przemiennego Tesli. Dzień Chorwacji zostanie zainaugurowany 1 kwietnia o godzinie 12.00 na stoisku Chorwackiej Izby Gospodarczej, organizatora wystawy „Be CROative”, która do tej pory pokazywana była m.in. w Niemczech, Portugalii, Belgii, Francji, Włoszech, Argentynie, Chile, Australii, Bośni i Hercegowinie, Rosji i Japonii.

Chorwacka strefa zabaw

Z kolei dla dzieci Chorwacja przygotowała specjalną strefę nawiązującą wystrojem do plaży na której będą obecne popularne maskotki jak prof. Baltazar ze znanego chorwackiego filmu rysunkowego, czy postacie charakterystyczne dla znanych produktów jak Bananko czy Kviki - kangur. Najmłodsi uczestnicy targów będą mieli okazję nie tylko spędzić tam miło czas na zabawie ale również wziąć udział w konkursach i otrzymać upominki pochodzące wprost z Chorwacji.

Co jeszcze na targach?

Targi LATO 2011 stwarzają wiele możliwości zabawy weekendowej z rodziną. Przez trzy dni na zwiedzających czekać będzie wiele atrakcji, m.in. koncert Majki Jeżowskiej, występy taneczne, pokazy magii czy spotkania z podróżnikami. W specjalnej strefie „Atrakcje dla przedszkolaka i starszego dzieciaka” dzieci i młodzież będą korzystać m.in. z trampolin, zjeżdżalni, torów gokartowych czy toru przeszkód. Z kolei gość specjalny, Mistrz Kuchni Robert Sowa zaprezentuje zwiedzającym „Jadłospis na Lato”, a Paweł Pochwała, znany dziennikarz i prezenter programu „Kawa czy herbata?” jako zapalony żeglarz zachęcać będzie do uprawiania sportów wodnych.

Targi LATO będą doskonałą okazją by zapoznać się z aktualną ofertą turystyczną na nadchodzący sezon wiosenno-letni. Ponadto zwiedzający będą mogli nabyć na stoiskach wczasy, wycieczki, kolonie, zielone szkoły, obozy językowe, wyjazdy szkoleniowe, integracyjne, pielgrzymki, pobyty w ośrodkach wypoczynkowych, SPA, hotelach i sanatoriach, często w specjalnych promocyjnych cenach przygotowanych właśnie na Targi LATO.

Więcej informacji o Targach LATO 2011 można znaleźć na stronie internetowej targów www.targilato.pl.

INFORMACJA PRASOWA