Dron Light Show nawiązujący do historii Podkarpacia - pierwsza impreza w Polsce na taką skalę

Dron Light Show nawiązujący do historii Podkarpacia - pierwsza impreza w Polsce na taką skalę

Dziś niecodziennie, bo nie o obiektach, nie o konferencjach, a o ciekawym evencie, który odbył się w naszym kraju - po raz pierwszy na tak dużą skalę - Drone Light Show, czyli podniebny pokaz przy użyciu dronów. 

Wydarzenie zostało zorganizowane przez spółkę Astranate na zlecenie agencji eventowej Just Point. Wszystko to w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich na Podkarpaciu. Pokaz przy użyciu dronów odbył się 9 października i opowiadał o  historii i dziedzictwie województwa podkarpackiego. To pierwszy w Polsce pokaz z flotą 100 dronów - była to absolutna nowość na rynku eventowym i marketingowym w naszym kraju.

"Wybraliśmy pokazy dronów nie tylko ze względu na ich walory estetyczne, ale również niezwykłą elastyczność w budowania narracji. Opowieść wyrażona w obrazach na niebie przykuwa uwagę i magnetyzuje odbiorców" - mówił Igor Żukowski, Director of Events and Clients Service Department w Justpoint.

Drone Light Show można było podziwiać stacjonarnie lub podczas relacji online. Impreza przyciągnęła na lotnisko w Krośnie około 2 tysiące osób, a aż 63 tysiące podziwiało ten wyjątkowy pokaz przed ekranem swoich telefonów czy komputerów. 

Pokazy przy użyciu dronów cieszą się coraz większą popularnością, między innymi dlatego, że stanowią alternatywę do uwielbianych pokazów sztucznych ogni, które niestety chcąc nie chcąc mają nie do końca pozytywny wpływ na środowisko- zwłaszcza na okoliczną faunę. Podniebne pokazy dronów są mniej szkodliwe, a niemniej ekscytujące niż popularne fajerwerki. 

„Chcemy pokazywać ludziom i propagować pokazy dronów jako zdrowszą dla naszej planety alternatywę dla pokazów sztucznych ogni. Niesamowite możliwości tego rozwiązania są głównie związane z możliwościami skalowania. Pokaz 100 dronów robi piorunujące wrażenie, proszę sobie jednak wyobrazić pokaz na 500, 1000 czy kilka tysięcy dronów” - powiedział po evencie Szymon Łukasik, Prezes firmy Astranate realizującej pokaz. 

Spójrzcie tylko na zdjęcia i film z pokazu - robią wrażenie!


INFORMACJA PRASOWA