Dr Irena Eris planuje debiut na giełdzie i otwarcie 5-gwiazdkowego hotelu w Świnoujściu

Dr Irena Eris planuje debiut na giełdzie i otwarcie 5-gwiazdkowego hotelu w Świnoujściu

Spółka Dr Irena Eris S.A. ma sporo planów na najbliższe miesiące, m.in. wejście na giełdę i rozpoczęcie budowy nowego hotelu. Spółka złożyła już prospekt w Komisji Nadzoru Finansowego w związku z rozważaną ofertą publiczną akcji i debiutem na GPW. 

– Chcemy zwiększać skalę naszej działalności w segmencie kosmetycznym, zarówno poprzez rozwój organiczny na nowych rynkach zagranicznych, jak i poprzez przejęcia atrakcyjnych marek oraz producentów kosmetyków działających w Polsce lub za granicą, w szczególności w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Publiczna oferta akcji ma na celu umożliwienie realizacji strategii Grupy Dr Irena Eris, zarówno w segmencie kosmetycznym, jak i w segmencie usług hotelarskich premium. Złożenie prospektu jest początkiem drogi prowadzącej na GPW, finalne decyzje będziemy podejmowali za kilka miesięcy – mówił Paweł Orfinger, prezes zarządu Dr Irena Eris S.A.

- Plan przeprowadzenia oferty publicznej akcji i debiutu na warszawskiej giełdzie jest naturalnym krokiem w dalszym, globalnym rozwoju Grupy Dr Irena Eris – dodaje Henryk Orfinger, przewodniczący rady nadzorczej Dr Irena Eris S.A.

Firma prężnie działa na rynku kosmetycznym. Jej produkty sprzedawane są w ponad 60 krajach na całym świecie. Segment kosmetyczny wygenerował niemal 81 proc. łącznych przychodów spółki w 2021 r. 

Grupa Dr Irena Eris jest także właścicielem marek Pharmaceris, Emotopic, Lirene i Under Twenty. Warto wspomnieć, że marka Dr Irena Eris jako pierwsza i jedyna jak na razie polska marka została przyjęta do prestiżowego Comité Colbert – stowarzyszenia najbardziej luksusowych marek, wśród których znajdują się m.in. Chanel, Dior, Louis Vuitton oraz hotele takie jak Hotel Ritz czy Hotel George V w Paryżu.

– Gdy zakładałam firmę w 1983 r., produkowaliśmy zaledwie jeden krem. Dziś jesteśmy jednym z liderów polskiego rynku kosmetycznego, z markami kosmetyków premium, dermokosmetyków oraz kosmetyków masowych, które chętnie kupowane są w kilkudziesięciu krajach świata. W naszej branży wygrywają ci, którzy są w stanie stale rozszerzać i odnawiać swoją ofertę produktową, tworząc nowe receptury. Naszą wielką przewagą jest doświadczona kadra, własne Centrum Naukowo-Badawcze Dr Irena Eris i nowoczesny zakład produkcyjny, gdzie rozwijamy i wytwarzamy zróżnicowaną gamę kosmetyków, skierowanych do bardzo szerokiej grupy klientek – mówi dr Irena Eris, współzałożycielka i członkini zarządu spółki Dr Irena Eris S.A.

Dr Irena Eris jest czołowym polskim producentem kosmetyków, właścicielem i operatorem sieci salonów kosmetycznych oraz operatorem trzech luksusowych hoteli SPA. W planach jest kolejny obiekt tym razem 5-gwiazdkowy hotel w Świnoujściu (Hotel SPA Dr Irena Eris Świnoujście). Właściciele spółki dostrzegają rosnący popyt na usługi hotelarskie premium w Polsce, stąd pomysł na nowy hotel nad morzem. Pozostałe hotele spółki znajdują się w Krynicy-Zdroju, Wzgórzach Dylewskich i Polanicy-Zdrój.

Poza własnymi hotelami spółka rozwija od ponad 20 lat działalność Kosmetycznych Instytutów Dr Irena Eris oraz Dr Irena Eris Beauty Partner, w skład których wchodzi łącznie 25 salonów (prowadzonych głównie w modelu franczyzowym). Są to salony własne i salony w hotelach działających pod własną marką, ale są to również instytuty miejskie i instytuty rozwijane w koncepcie Dr Irena Eris Beauty Partner w czterogwiazdkowych hotelach i pięciogwiazdkowych hotelach.

fot. www.instytuty.drirenaeris.com