Do Wrocławia wkraczają kolejne globalne brandy

Do Wrocławia wkraczają kolejne globalne brandy

Jak się okazuje, wprowadzanie funkcjonujących już na rynku hoteli pod globalne brandy przynosi sporo korzyści, dlatego coraz więcej właścicieli decyduje się właśnie na taki krok. 

Mimo kosztów, które się z tym wiążą (m.in. opłaty dla sieci), to hotel pod znanym międzynarodowym szyldem generuje większe przychody - tak w wywiadzie dla magazynu "Hotelarz" mówił Grzegorz Rojek, prezes COHM, który decyduje się na rebranding kolejnych obiektów należących do firmy. Przypomnijmy, że do firmy COHM należy Hotel Grand we Wrocławiu, który jest aktualnie w trakcie przebudowy. Wrocławski hotel będzie działał pod nową marką i nazwą Mövenpick Grand. Przebudowany hotel ma zostać otwarty w grudniu 2023 roku.

Teraz przyszedł czas na kolejne obiekty - Lothus i Polonię - również należące do firmy COHM. 

Hotel Lothus znajduje się we Wrocławiu, w dogodnej lokalizacji na Starym Mieście. Aktualnie oferuje gościom 76 pokoi, docelowo ma oferować ich 104-114. Jeszcze nie wiadomo, pod jaką marką będzie działać ten wrocławski hotel. Pod uwagę brane są dwie sieci, ale firma COHM otwarta jest na rozmowy z kolejnymi. Grzegorz Rojek w wywiadzie dla "Hotelarza" mówił otwarcie, że szukają marki lifestylowej i niestandaryzowanej. Przebudowa hotelu ma ruszyć w 2022 roku. Jakie prace budowlane są w planach? Przede wszystkim przywrócenie historycznej konstrukcji bryły z odbudową dwuspadowego dachu i zburzonych kondygnacji oraz przebudowę wnętrza, dzięki czemu uda się uzyskać dodatkowe 30-40 pokoi. Powstanie sala konferencyjna, 2-piętrowa restauracja z podziemiem i strefa SPA.

fot. Tak będzie wyglądał Hotel Lothus po rewitalizacji.

Kolejny hotel, którego czeka rebranding, to Hotel Polonia, czyli największy z hoteli firmy COHM. Wcześniej nosił nazwę Cztery Pory Roku. Mieści się u zbiegu dwóch głównych ulic Wrocławia – Piłsudskiego i Świdnickiej. W miejscu starego hotelu goście zastaną za kilka lat 5-gwiazdkowy obiekt z 200 pokojami i apartamentami, basenem w podziemiach, przeszklonym patio, wysoką salą balową i historyczną elewacją. 

fot. Tak będzie wyglądał 5-gwiazdkowy Hotel Polonia po rewitalizacji.

Prezes COHM deklaruje, że "cały proces rewitalizacji naszych obiektów hotelowych zostanie zakończony w ciągu 6 – 7 lat". Czekamy. Jesteśmy bardzo ciekawi.

Źródło: "Hotelarz"