Cyber_Folks i Hotele Plus łączą siły dla Ukrainy

Cyber_Folks i Hotele Plus łączą siły dla Ukrainy

Chcielibyśmy poinformować Was o ważnej akcji, którą Hotele PLUS organizują wraz z firmą Cyber_folks. 

W skrócie: Firma Cyber_folks przeznaczy 100 tysięcy zł na pomoc potrzebującym. Część tej kwoty będzie przeznaczona dla obiektów noclegowych, które przenocują uchodźców. Hotele PLUS, jako partner, szukają chętne obiekty do działania. Pomoc jest odpłatna, aczkolwiek prosimy wziąć pod uwagę obecną wyjątkową sytuacje przy szacowaniu kosztów noclegów. Szczegóły poniżej:

"Drodzy Hotelarze!

Przez wiele ostatnich miesięcy mierzyliśmy się z wyzwaniami, jakich nigdy wcześniej nasza branża nie doświadczyła. Za kilkanaście dni miną dokładnie dwa lata od kiedy wszystkie hotele i restauracje zostały zamknięte a pandemia zaczęła zbierać swoje żniwo. Nikt z nas zapewne nawet w najczarniejszych scenariuszach nie zakładał wtedy, że może nadejść coś jeszcze gorszego. A jednak teraz wszyscy jesteśmy świadkami jeszcze większego dramatu, który na naszych oczach rozgrywa się tuż obok, u naszych sąsiadów. Nie minął jeszcze nawet tydzień od wybuchu tej strasznej wojny, a do naszego kraju dotarło już kilkaset tysięcy dzieci i kobiet, których świat zawalił się w najstraszliwszy sposób. Ale to wszystko już pewnie doskonale wiecie, bo z podziwem obserwuję, jak poturbowana pandemią branża Horeca pomaga Ukrainie i ukraińskim uchodźcom.

Narasta potrzeba zorganizowania miejsc pobytu dla napływających osób z Ukrainy. Dobrym zbiegiem okoliczności zwróciła się do nas firma R22, bardziej znana jako Cyber_folks, którą być może kojarzycie jako dostawcę usług hostingowych dla stron internetowych. R22 zadeklarowała pokrycie kosztów pobytu dla osób z Ukrainy (o swojej pomocy informują na swoim Facebooku) i poprosiła nas o skoordynowanie zebrania dostępności takich miejsc w hotelach i innych obiektach zakwaterowania na terenie całej Polski. I tutaj zwracam się do Was z ogromną prośbą.

Bardzo Was proszę o wsparcie tej akcji i zadeklarowanie w ramach Waszych możliwości orientacyjnej dostępności swoich pokoi dla osób uciekających z Ukrainy. Mam tu na myśli pobyty długoterminowe ok. 1-1,5 miesięczne wraz z wyżywieniem. Informacje o takiej dostępności przekażemy do osób koordynujących osoby potrzebujące, a firma R22 pokryje koszty ich pobytu.

Proszę, prześlijcie swoje zgłoszenia na adres: [email protected] koniecznie z informacją:

1. ile i jakich pokoi możecie udostępnić na okres 4-6 tygodni;

2. jaka jest Wasza cena za miesięczny (tj.30 dniowy) pobyt z wyżywieniem (śniadania i obiadokolacje) w pokoju.

Przy wycenie proszę uwzględnijcie wyjątkowe okoliczności i cel, jakiemu służy Wasza pomoc. Bardzo szanuję Wasze potrzeby i doceniam poświęcenie.

Jeśli będą Wam potrzebne dodatkowe informacje, kontaktujcie się proszę z Anną Kustrzepa, która z naszej strony koordynuje tę akcję:

tel.: 784 515 885

e-mail: [email protected]

Ja również jestem do Waszej dyspozycji.

Dziękuję Wam już teraz za Wasze wsparcie i pomoc."

Piotr Tabor, Hotele PLUS