Charytatywny pokaz mody w Radisson Blu Hotel Kraków

Charytatywny pokaz mody w  Radisson Blu Hotel Kraków

16 marca w krakowskim hotelu Radisson Blu odbył się wyjątkowy pokaz mody z udziałem kobiet, które na co dzień nie zajmują się modelingiem. Panie postanowiły wystąpić na wybiegu charytatywnie, by pomóc sześcioletniemu Oliwierowi.

Pokaz “przePROJEKTowani” został zrealizowany w ramach Cracow Fashion Week 2019. Swoje kolekcje zaprezentowały tam cztery uznane projektantki mody: Anna Załucka-Kuczera, Joanna Organiściak, Marta Dubanowicz, Kamila Kosowska Kamy, a także absolwentki Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie – Angelika Kowal oraz Angelika Ożdżyńska.


Pokaz ten różnił się od tradycyjnego tym, że na wybiegu obok profesjonalnych modelek, pojawiły się kobiety, które na co dzień nie zajmują się modelingiem. Krakowski hotel Radisson Blu zaprosił do udziału w wydarzeniu dwadzieścia pań, które zgodziły się wystąpić na wybiegu charytatywnie. Dla każdej z nich projektantki wybrały odpowiednie kreacje, tak, by wszystkie modelki czuły się komfortowo w prezentowanym przez siebie stroju.

Akcja “przePROJEKTowani” została połączona z wystawą fotograficzną “Pełno-Sprawne”, również wspierającą cel charytatywny. Tematem wernisażu przygotowanego przez Łobzowska Studio są przedmioty codziennego użytku poddane renowacji.


Wszystko to, by pomóc sześcioletniemu Oliwierowi Małolepszemu – podopiecznemu Fundacji Poland Business Run. Chłopiec urodził się bez dłoni i prawego przedramienia, dlatego od pierwszych miesięcy życia wymaga stałej pomocy lekarskiej i kosztownej rehabilitacji. Celem pokazu było zgromadzenie środków finansowych na specjalny turnus terapeutyczny, który Oliwier może odbyć w  Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu w Krakowie.


Magdalena Młynarczyk – Dyrektor Działu Sprzedaży i Marketingu Radisson Blu Hotel Kraków, a jednocześnie jedna z modelek, która wzięła udział w pokazie, planuje już kolejne wydarzenie w ramach Cracow Fashion Week 2020. Tegoroczny pokaz charytatywny z całą pewnością pozytywnie zapadnie w pamięć wszystkich obecnych na nim gości.

INFORMACJA PRASOWA

zdjęcia: Anna Zborowska