Charytatywna aukcja w krakowskim Radisson Blu

Charytatywna aukcja w krakowskim Radisson Blu

Podczas aukcji charytatywnej „Podaruj dzieciom uśmiech”, zorganizowanej w hotelu Radisson Blu w Krakowie, udało się zebrać kwotę 8645 zł, która została przekazana na potrzeby podopiecznych krakowskiego Domu Dziecka im. Jana Brzechwy.

Aukcja charytatywna i wernisaż na rzecz podopiecznych Domu Dziecka im. Jana Brzechwy w Krakowie odbyły się w hotelu Radisson Blu już po raz jedenasty.

„To dla nas wielki honor móc po raz kolejny gościć w naszych progach tak potrzebne wydarzenie. Cieszy nas każda złotówka zebrana dla podopiecznych Domu Dziecka im. Jana Brzechwy, bo wiemy, że zostanie wydana na najpilniejsze potrzeby” – mówi Lidia Wiszniewska, Dyrektor Generalny hotelu.

Wśród wystawionych dzieł znalazły się obrazy, grafiki, rzeźby i fotografie polskich artystów oraz prace dzieci – wychowanków Domu Dziecka im. Jana Brzechwy w Krakowie. Cała zebrana na aukcji kwota, czyli 8 645 zł – została przekazana na rzecz krakowskiego domu dziecka i mieszkających w nim dzieci. Dla podopiecznych i wychowawców placówki aukcja ta to jedno z najważniejszych wydarzeń w roku, dlatego w jej przygotowanie włożyli wiele pracy.

Aukcja dzieł sztuki Fundacji „Uśmiech Dziecka” jest wydarzeniem znanym w Krakowie, a jej organizację od początku wspiera hotel Radisson Blu w Krakowie. Dzięki wsparciu osób zaangażowanych w aukcję – organizatorów, artystów i kupujących – dzieci mieszkające w krakowskim domu dziecka mogą cieszyć się lepszą opieką.

W tym roku swoje prace na aukcję przekazali: Iwo Birkenmajer, Ewa i Jacek Budzowscy, Maciej Blecharczyk, Marzena Blecharczyk, Wiktoria Blecharczyk, Kinga Chrom, Ewa Fleszar, Roman Fleszar, Weronika Fleszar, Zbigniew Gizella, Anna Grochowska, Leszek Grodzki, Marzena Jagiełło-Wasilewska, Tadeusz Kaleta, Paweł Król, Barbara Krzaklewska, Irena Lorenc, Wojciech Pająk, Jacek Paluch, Sylwia Pardała, Mira Skoczek-Wojnicka, Agnieszka Staak, Małgorzata Studenny, Anna Suchy, Maria Ślazyk, Agnieszka Ślusarczyk, Samuel Wasilewski.

Hotel regularnie pomaga wychowankom Domu Dziecka im. Jana Brzechwy w Krakowie – miedzy innymi poprzez organizację pikników, spotkań z Mikołajem, czy przekazywanie potrzebnych artykułów.

INFORMACJA PRASOWA